Angle down Atgal

Mokinių tėvams teks plačiau atverti pinigines – vasaros stovykloms pinigų šiemet skirta mažiau

Artėjant vasaros sezonui, Šiaulių miesto savivaldybėje pristatytas vaikų vasaros stovyklų finansavimas. Šiemet pinigų vaikų poilsiui skiriama gerokai mažiau nei pernai – lieka tik savivaldybės lėšos, tad tėvai, norintys išleisti savo vaikus į stovyklą, turės plačiau atverti pinigines.

2020–2021 mokslo metai buvo sudėtingi dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos. Mokiniai kone visus metus mokėsi nuotoliniu būdu, tad praėjusią vasarą stovykloms organizuoti ir mokinių psichologinei būklei atstatyti buvo skirta lėšų iš valstybės biudžeto. Šiemet situacija keičiasi.

„Šiais metais iš valstybės biudžeto nebebus skirtos lėšos vaikų vasaros poilsiui. Tik jos bus skirtos ukrainiečių vaikų, kurie gyvena Lietuvoje, užimtumui. Šitą sritį kuruoja pati ministerija, palikdama teisę ir pareigą savivaldybėms organizuoti savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų vasaros poilsį, kaip ir būdavo lig šiol“, – sakė Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vadovė Edita Minkuvienė.

Grįžtama į ikipandeminius metus

Pasak jos, vasaros poilsis iš savivaldybės biudžeto bus finansuojamas tik iš dalies, kaip ir ankstesniais ikipandeminiais metais. Tam planuojama skirti 100 tūkst. Eur, kai praėjusiais metais išlaidos vaikų vasaros poilsiui siekė 400 tūkst. Eur (300 tūkst. Eur iš valstybės biudžeto, 100 tūkst. Eur iš savivaldybės).

„Esame nusistatę proporcijas, kaip  tą 100 tūkst. būtų galima paskirstyti. Proporcijos yra nustatytos, siekiant kad nė vienas tipas stovyklų, nė viena vaikų grupė nebūtų palikta atskirtyje. Esame nusimatę, kad dieninėms stovykloms skirsime 36 proc. visų lėšų, t. y. 36 tūkst. iš 100 tūkst., mobilioms, kartu ir stacionalioms, tai būtų apie 35 tūkst., 17 proc. vaikams, kurie patiria socialinę riziką, tai 17 tūkst., 12 tūkst. arba 12 proc. – gabių vaikų stovyklai“, – sakė E. Minkuvienė.

Pasak jos, gabiems 8–12 klasių mokiniams, kurie yra olimpiadų, konkursų prizininkai, stovykla bus pateikiama kaip dovana, tad bus visiškai finansuojama iš savivaldybės lėšų. Visa aimtimi bus finansuojamos ir stovyklos socialinę riziką patiriantiems vaikams. Dieninės stovyklos tiek turistinės, tiek stacionarios, kurios yra skirtos kitiems vaikams, bus finansuojamos tik iš dalies.

Vienam vaikui dieninėje stovykloje bus skiriami – 5 Eur, mobilioje, ar turistinėje stacionarioje – 10 Eur už dieną. Vaikams, kurie patiria socialinę riziką, bus skirta 30 Eur, gabiems vaikams – 40 Eur už dieną.

Savivaldybės biudžeto lėšomis yra finansuojama 5 dienų stovykla ir vienas vaikas tik vieną kartą gali pasinaudoti šituo krepšeliu.

Kiti šaltiniai – tėvų lėšos

Švietimo skyriaus vedėjos teigimu, kiekviena stovykla privalo įsivertinti savo kaštus. Jeigu savivaldybė stovyklą finansuoja tik iš dalies, likusią kainos dalį teks padengti mokinių tėvams arba stovyklos rėmėjams.

„Mūsų lėšos yra tikslinės, jos yra nukreiptos į prekes ir paslaugas, kurios bus susijusios tiesiogiai su edukacija. Taip būdavo ir iki praeitų metų. Praeitais metais ta situacija buvo palankesnė, nes buvo ir valstybės lėšos, mes stengėmės maksimaliai padengti beveik visus kaštus. Tėveliams praktiškai reikėjo tik prisidėti prie edukacijos organizavimo, bet savivaldybė dengė ir maitinimą, ir nakvynės išlaidas, ir transporto išlaidas. Tai šiais metais, turėdami tokią finansinę galimybę, mes dengiame tik prekes ir paslaugas, kurios susijusios su edukacija“, – sakė E. Minkuvienė.

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite