Angle down Atgal

„Moderna“ tikisi 2022 metais pagaminti iki 3 mlrd. vakcinos nuo COVID-19 dozių

Amerikiečių farmacijos bendrovė „Moderna“ ketvirtadienį pareiškė besitikinti 2022 metais pagaminti iki 3 mlrd. vakcinos nuo COVID-19 dozių.

Savo pranešime spaudai bendrovė nurodė prisiimanti naujų finansinių įsipareigojimų, kad padidintų tiekimą savo gamyklose Europoje ir JAV.

Investicijos leis dvigubai padidinti preparato gamybos apimtis biotechnologijų įmonėje „Lonza“, kuri yra „Moderna“ partnerė Šveicarijoje, taip pat daugiau nei dvigubai – Ispanijos farmacijos bendrovėje ROVI. Gamyba „Moderna“ gamyklose Jungtinėse Valstijose padidės 50 procentų.

Anot bendrovės, tuos 3 mlrd. dozių turėtų sudaryti  įprastos iRNR vakcinos dozės, potencialiai mažesnės, vaikams skirtos dozės ir prieš viruso atmainas nukreiptos papildomos dozės.

Bendrovė taip pat nurodė, kad šiais metais tikisi pagaminti daugiau nei planuota vakcinos dozių – nuo 800 mln. iki 1 milijardo.

Šis pranešimas pasirodė augant nerimui dėl pasaulio galimybių įveikti pandemiją, kurį kursto viruso atmainų plitimas tokiose šalyse, kaip Indija.

„Stebėdami spartų SARS-CoV-2 atmainų plitimą manome, kad 2022 ir 2023 metais išliks didelis mūsų iRNR vakcinos nuo COVID-19 ir potencialių palaikomųjų dozių prieš viruso atmainas poreikis“, – sakė „Moderna“ vadovas Stephane'as Bancelis (Stefanas Banselis).

 BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite