Angle down Atgal

MO muziejaus lankomiausia paroda eksponuojama Marijampolėje

Marijampolės kultūros centre atidaryta MO muziejaus parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ , pristatančios 90-uosius metus, dalis. Parodoje bus galima aptikti ir atrasti žinomus reiškinius, netgi atpažinti to laikotarpio savotiškus personažus-tipažus. Be legendinės kiosko instaliacijos, taip pat bus galima pamatyti, kaip 90-aisiais atrodė „Netflix“.

Parodos pristatyme dalyvavo MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė, Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, mero pavaduotojas Artūras Visockis, mero patarėja Agnė Pavelčikienė, administracijos direktorius Karolis Podolskis, marijampoliečiai.

„Džiaugiamės, kad vieno geriausių Lietuvoje MO muziejaus lankomiausia paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ atkeliavo į Marijampolę ir ją galės pamatyti ne tik marijampoliečiai, bet ir miesto svečiai.  Vieniems tai sukels nostalgiją ir prisiminimus, kitiems pažintis su 90-ųjų metų laikotarpio gyvenimu, mada ir to meto įvairiais daiktais ir reiškiniais, paskatins domėtis istorija. Dėkojame MO muziejui už iniciatyvą atvežti ir pristatyti parodą Miesto šventės programoje ir parodos kuratoriams už  įdomiai  pristatytą ir lankytojus įtraukiančią parengtą ekspoziciją. Kviečiu kuo daugiau marijampoliečių apsilankyti parodoje, kuri sulaukė  didžiulio susidomėjimo ir keliavo po Lietuvą“, – sakė savivaldybės meras Povilas Isoda.

Pristatymo metu MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė papasakojo, kodėl buvo nuspręsta rengti tokią parodą bei kuo ji mums visiems svarbi,  ką įdomaus bus galima pamatyti ir kaip lankytojai galės susipažinti su paroda. Pristatymo metu lankytojai išgirdo istorijas iš 90-ųjų ir apie 90-uosius, prisiminimus apie parodos kūrimo procesą ir jo užkulisius.

„Nuo pat muziejaus atidarymo norime įtraukti į pokalbį apie kultūrą ir meną kuo daugiau žmonių. Todėl norime kurti ir išlaikyti santykį su Lietuvos miestais ir regionais: svarbu, kad po Lietuvą keliauja ne tik MO edukacijos, bet ir parodos. Paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR” sukėlė daug reakcijų ir emocijų, nepaliko lankytojų abejingų. Todėl labai džiaugiamės, kad šios parodos nepamatę Vilniuje dar turi galimybę dalį jos išvysti kituose Lietuvos miestuose, šįkart – Marijampolėje”, –  sakė MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

90-uosius pažinti giliau ar sužinoti daugiau padės specialus MO muziejaus komandos „keliaujančiai“ parodai paruoštas e. gidas, kiuris padės lengvai ir paprastau telefone išgirsti kiekvieno parodos kūrinio ir eksponato istorijas.

Kilnojamos parodos koordinatorės: Iveta Jaugaitė ir Gerda Račaitė. Parodą kiekvieno miesto erdvėms specialiai pritaiko architektas Joris Šykovas.

Parodos MO muziejuje „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ kuratoriai: kultūros analitikas Vaidas Jauniškis, rašytojas ir literatūrologas Rimantas Kmita, kultūros istorikai Aurimas Švedas ir Tomas Vaiseta, MO muziejaus kuratorė Miglė Survilaitė, nostalgijos tyrėjas Mantas Pelakauskas, scenografė-architektė Renata Valčik, architektas Joris Šykovas.

Parodos Marijampolėje didysis mecenatas – UAB „Juodeliai“, institucinis rėmėjas – Marijampolės savivaldybė, partneris – UAB „Mantinga“.

Parodą „MO Marijampolėje. 90-ųjų DNR“ Marijampolės kultūros centre bus galima apžiūrėti iki liepos 4 d.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite