Angle down Atgal

Miško pasikalbėjimas paukščiais „Aido“ filiale

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale (Aido g. 27) svečiavosi vaikų folkloro klubo „Čiutulis“ ir stilizuoto folkloro grupės „Rasgauda“ vadovė, Šiaulių „Rasos“ progimnazijos mokytoja Rima Šereivienė ir jos kolegė Eglė Baranauskienė, minėtų klubų narė, Šiaulių „Rasos“ progimnazijos mokytoja. Etnokultūros puoselėtojos renginį pradėjo su lietuvių liaudies daina. Susitikimo metu mokytojos parodė įvairių Lietuvos regionų tautinius drabužius, aptarė jų skirtumus.

Dalijosi patirtimi apie vaikų veiklą folkloro klube, kaip jie jaučiasi apsivilkę tautinius kostiumus, pabrėžė mokinių supažindinimo su folkloru svarbą ir naudą.

Taip pat svečiai turėjo galimybę pasidalinti savo asmenine patirtimi ir nuomone tarmių klausimu – vyko diskusija, kas ir kiek šiandien kalba tarmiškai. Viešnios turėjo paruošusios vaizdo įrašų, kurių metu buvo klausomasi šiauliškių šnekta pasakojamos istorijos apie Verdulių kaimą, kitomis tarmėmis pasakojamų istorijų. Į šią veiklą įtraukiami ir vaikai, gimę ir gyvenantys užsienyje, tad žiūrovai turėjo galimybę palyginti skirtingose šalyse gyvenančių vaikų kalbos skirtumus.

Rima Šereivienė taip pat trumpai pristatė leidinį „Paskui saulužę. Metų ratas“. Leidinyje ji rašo: „Gegužė – paukščių klegesio, augmenijos vešėjimo mėnuo. Pirmosiomis gegužės dienomis užkukuoja gegutė, tad ir mėnuo geguže vadinamas. Dar jis vadintas sėmeniu, žiedžiu, miličiu, sėjiniu.“ Mokytojos pademonstravo ir lietuvių liaudies muzikos instrumentus, žiūrovai klausėsi pavasariško „Miško pasikalbėjimo paukščiais“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite