Angle down Atgal

Mirė laisvės kovų dalyvė profesorė R. Parnarauskienė

Ketvirtadienį po ilgos ir sunkios ligos mirė buvusi Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos (LLKS) valdybos pirmininko pavaduotoja, laisvės kovų dalyvė, habilituota medicinos mokslų daktarė profesorė Regina Parnarauskienė, pranešė LLKS ir leidinio „Varpas“ redakcija.

Regina Parnarauskienė gimė 1934 m. sausio 20 d. prie Kelmės, Nuotėnų kaime. 12 metų tapo partizanų ryšininke, buvo tardoma KGB. 1945 metais, baigusi Paprūdžių pradinę mokyklą, įstojo į Kelmės gimnaziją, kurią baigė 1952 metais. Į tuometį Kauno medicinos institutą jai pavyko įstoti tik su fiktyviais dokumentais. Baigusi institutą, 1958 m pradėjo dirbti Joniškyje neurologe. 1962 m. įstojo į Vilniaus universiteto klinikinę ordinatūrą. 1970 m. apsigynė medicinos mokslų kandidato, o 1989 m. – habilituoto daktaro disertaciją. 1990 metais jai suteiktas profesorės vardas.

Regina Parnarauskienė yra paskelbusi per 300 mokslinių straipsnių, yra vadovėlio „Nervų ligos“, trijų monografijų bendraautorė, knygų apie specifines nervų ligas autorė. Yra išleidusi vaikams eilėraščių rinkinėlius. Buvo Lietuvos, Europos ir pasaulio neurologų bei Lietuvos insulto asociacijos narė. Ilgus metus dirbo Vilniaus universiteto Neurologijos centre profesore.

Jai buvo suteiktas Laisvės kovų dalyvio statusas, apdovanota LLKS „Už Tėvynės laisvę“, Šv. Kazimiero ordinais.

Laidotuvės – Karveliškių kapinėse.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite