Angle down Atgal

Ministras G. Landsbergis dalyvaus JT Generalinės Asamblėjos renginiuose Niujorke

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis prezidento Gitano Nausėdos vadovaujamos delegacijos sudėtyje rugsėjo 19-22 dienomis dalyvaus Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 76-osios sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose Niujorke, JAV. Kartu bus pažymėtas Lietuvos, Estijos ir Latvijos narystės JT 30-metis.

Pagrindinė šių metų bendrųjų debatų tema – „Atsparumo didinimas su viltimi įveikti COVID-19, atkurti tvarumą, atsižvelgiant į Žemės poreikius, gerbiant žmogaus teises ir stiprinant Jungtines Tautas“. JT valstybių ir vyriausybių vadovai, kiti aukšti pareigūnai aptars ir ieškos bendro sutarimo dėl JT generalinio sekretoriaus „Mūsų bendroje darbotvarkėje“ pateiktų pasiūlymų, diskutuos atsigavimo po COVID-19 pandemijos, kovos su klimato kaita, darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo, daugiašališkumo stiprinimo, saugumo užtikrinimo ir konfliktų prevencijos, kibernetinio saugumo, žiniasklaidos laisvės ir žmogaus teisių apsaugos klausimais.

Kaip praneša Užsienio reikalų ministerija, ministras G. Landsbergis kartu su prezidentu G. Nausėda dalyvaus iškilmingoje JT Kovos su terorizmu biuro ir Nacionalinio Rugsėjo 11-osios memorialo muziejaus rengiamoje bendroje Rugsėjo 11-osios teroro aktų aukų pagerbimo ceremonijoje. Taip pat G. Landsbergis dalyvaus Baltijos valstybių prezidentų ir užsienio reikalų ministrų susitikimuose su JT generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu.

Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat susitiks su įvairių regionų valstybių užsienio reikalų ministrais. Susitikimų metu numatoma aptarti aktualius dvišalės, regioninės ir tarptautinės darbotvarkės klausimus, galimybes stiprinti dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, esamą ir būsimą diplomatinį atstovavimą, partnerystę tarptautinėse organizacijose.

Vizito Niujorke metu G. Landsbergis pristatys Lietuvos poziciją neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime dėl Afganistano.

Taip pat numatomi susitikimai su Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto prezidentu Peteriu Maureriu, JAV žydų organizacijų nariais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite