Angle down Atgal

Ministerijose aptarti Klaipėdai svarbūs klausimai

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas su darbo vizitu lankėsi Susisiekimo ir Teisingumo ministerijose. Vizito metu aptarti Klaipėdai svarbūs infrastruktūrinių projektų įgyvendinimo ir kiti klausimai.

Su Susisiekimo ministerijos atstovais meras aptarė Baltijos pr. žiedinės sankryžos su Šilutės ir Vilniaus pl. rekonstrukcijos finansavimo perspektyvas. Šiuo metu laukiama sutarties su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašymo. Pagal šią sutartį Baltijos pr. rekonstrukcijai dar šiais metais turėtų būti numatyta 1,5 mln. eurų, tokia pačia suma ketinama prisidėti  prie projekto įgyvendinimo ir ateinančiais metais.

„Vienas pagrindinių vizito tikslų ministerijoje ir buvo sutarties pasirašymo su uostu aspektai bei operatyvumas, nes metai baigiasi, o sutarties dar neturime. Tačiau šiandien išgirdome patikinimą, kad uosto strateginis veiklos planas, kuriame ir numatomas finansinis prisidėjimas, iki kitos savaitės vidurio turėtų būti patvirtintas ministro parašu. Tai iš karto atvers galimybes miestui ir uostui pasirašyti sutartį su jau aptartomis proporcijomis“ – po susitikimo sakė meras, – „Kalbėdami apie tai, kaip efektyviau ir greičiau užbaigti Baltijos pr. sankryžos su Šilutės ir Vilniaus pl. estakados statybų etapą, tuo pat metu su ministerija žvelgiame ir į perspektyvą – Baltijos pr. ir Taikos pr. sankryžos sutvarkymą, kokį scenarijų rinktis šio projekto įgyvendinimui. Šiuo atveju su ministerija taip pat esame pasiruošę dalykinei diskusijai“, – sakė V. Grubliauskas.  

Anot mero, kalbant apie miesto ir uosto santykius, finansinis prisidėjimas prie miestui ir uostui reikalingų infrastruktūros objektų numatomas ir tolimesniame etape, 2023-2024 metais, tačiau su „tam tikra žvaigždute“. Anot V. Grubliausko, tai priminimas, kad šiuo laiku jau turėtų spręstis ir uosto statuso keitimo klausimas – iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę. „Šiame kontekste buvo džiugu girdėti pakankamai pozityvią poziciją dėl miesto galimybių dalyvauti uosto valdyme. Ministerija apie tai linkusi kalbėti dalykiškai ir ieškoti sprendimų“, – sakė V. Grubliauskas.

Susitikime taip pat akcentuota, kad būtina kuo greičiau pasiekti susitarimą su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir perimti bei įjungti šviesoforus Pajūrio gatvėje, kurie buvo įrengti rekonstrukcijos metu, tačiau kol kas nėra naudojami. Šviesoforų perėmimo klausimas stringa dėl Kelių direkcijos ir darbus atlikusio rangovo diskusijų dėl rekonstrukcijos metu panaudotos asfalto dangos.

„Susitikime nuotoliniu būdu dalyvavo ir Kelių direkcijos atstovai. Sutarta, kad ateinančią savaitę Kelių direkcija turėtų pateikti siūlymą dėl šviesoforų eksploatavimo. Nepaisant kiek truks Kelių direkcijos diskusija su rangovais, šviesoforai turi veikti. Tikiuosi, kad Kelių direkcija į situaciją pažvelgs lanksčiai ir šviesoforai galės būti įjungti pačiu artimiausiu metu“, – sako meras.  

Susisiekimo ministerijoje aptartos ir Klaipėdos švyturio, esančio Burių gatvėje, perspektyvos.

„Sutarėme su ministerija dėl bendros principinės pozicijos. Mūsų siekis – atverti švyturį visuomenei, bet nestrigti šiame etape dėl būsimo turto savininko ar kitų eksploatacinių dalykų. Šiuo metu Susisiekimo ministerija ieško priemonių, kaip būtų galima užtikrinti reikiamą saugumą, kad švyturys galėtų būti atvertas. Matant priemones būtų galima apsispręsti dėl idėjos įgyvendinimo. Tikiu, kad rasime sprendimą“, – sako meras.

Susitikime su teisingumo ministre Evelina Dobrovolska meras akcentavo būtinybę kuo greičiau išspręsti pastato Jūros g. 1 panaudojimo klausimą. Pastatas, kuriame iki 2015 m. veikė Vyriausiasis policijos komisariatas, nebuvo perduotas miestui, statinį planuota pritaikyti teismų veiklai.

„Išaiškėjo, kad Jūros g. 1 esančio pastato klausimas grįžta į pradinį tašką. Vyriausybėje priimtas sprendimas, kad Teisingumo ministerijai šis pastatas netinkamas, tad statinys grįžta Turto banko dispozicijon, nors realiai per visą tą laiką niekur iš ten ir nebuvo iškeliavęs. Tačiau šiandien vėl kyla klausimas, ką daryti su šiuo turtu. Manau, vėl bus reikalinga operatyviai grįžti į diskusijos lauką tiek su menininkų bendruomene, tiek su politikais ir pasitikrinti, kokios mūsų ambicijos šiandien. Jei mes ambicijų nepareikšime, šis pastatas vėl bus teikiamas aukcionui ir lauks savojo pirkėjo“, – sako meras.

Teisingumo ministerija šiuo metu teismo rūmus jau planuoja sklype Kauno gatvėje, greta dabartinio Vyriausiojo policijos komisariato. Čia numatomos naujos statybos. Anot mero, viena vertus, džiugina, jog bus įgyvendinamas projektas, tačiau susitikime akcentuota, kad miestui labai svarbu, jog kartu būtų išspręstas ir infrastruktūros klausimas – daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės statyba.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite