Angle down Atgal

Ministrė: situacija dėl negalių migrantų yra valdoma, poreikio skelbti ekstremalią situaciją – nematome

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tikina, kad šiuo metu situacija dėl iš Baltarusijos į Lietuvą plūstančių nelegalių migrantų yra valdoma ir poreikio skelbti ekstremalią situaciją nėra. Vis tik ministrė tikina, kad blogiesiems scenarijams taip pat yra ruošiamasi.

„Šiuo metu mes situaciją valdome, mes visus nelegalius migrantus sulaikome, nėra taip, kad mūsų siena kiaura, taip tikrai nėra, mūsų pareigūnai dirba puikiai. Tiesiog mes turime nestabilų kaimyną, kuris naudoja vieną iš hibridinio karo priemonių – bandymą paveikti mus per būtent per neteisėtą, nelegalią migraciją. Tokiu būdu daromas spaudimas Lietuvai ir tai yra akivaizdu“, – LRT radijui teigė A. Bilotaitė.

„Bet akivaizdu, kad Lietuva yra pasiruošusi, mes darome viską, kad suvaldytume šį procesą. Ir taip pat tai yra ne mūsų vienų klausimas, tai yra visos Europos Sąjungos problema, todėl turime būti labai solidarūs ir susitelkę“, – pridūrė ji.

Ministrės teigimu, tuo atveju, jei situacija dėl nelegalių migrantų Lietuvoje drastiškai keistųsi ir ją suvaldyti būtų sudėtinga, tokiu atveju būtų skelbiama ekstremali situacija.

„Blogėjant situacijai jungtųsi planas B – ekstremali situacija. Na, o pats blogiausias scenarijus yra sienos priedangos plano aktyvavimas, kuomet yra įjungiama ir kariuomenė“, – sakė ji.

Tačiau A. Bilotaitės teigimu, šiuo metu poreikio ekstremalią situaciją įvesti nėra.

„Šiuo metu mes tokio poreikio nematome, reikia pasakyti, kad nei praeitą, nei šią naktį mes neturėjome naujų neteisėtų migrantų, tai kol kas lyg ir stabilu, bet, žinoma, kad esame pasiruošę, nes suprantame, kad mūsų visa migracijos sistema nėra guminė ir tikrai negalės priimtii didžiulio skaičiaus žmonių“, – patikino ji.

Vis tik vidaus reikalų ministrė akcentuoja, kad kol kas ženklų, kad situacija gerėtų, taip pat nėra.

„Bent jau mūsų žiniomis, du kartus per savaitę yra keturi skrydžiai iš Stambulo ir Bagdado į Minską, tai dažniausiai tokia tendencija, kad po šių skrydžių mes matome naujus srautus. Tai kažkokių konkrečių išvadų mes šiandien negalėtume padaryti, kad kažkas gerėja, todėl turime būti pasiruošę“, – sakė A. Bilotaitė.

„Nes, mūsų žiniomis, šiuo metu Minske yra apie 1 tūkst. irakiečių, jų tokia bendruomenė gyvena ir žinome, kad kiekvieną savaitę atskrenda naujų žmonėių tai akivaizdu, kad turime būti pasirengę bet kokiam srautui, kuris galėtų atvykti nelegaliai į Lietuvą“, – pridūrė ji.

Palapinių miestelyje užtikrinamos visos reikiamos sąlygos

A . Bilotaitė taip pat teigia, kad nelegaliems migrantams Pabradėje naujai įrengtame palapinių miestelyje užtikrinamos visos reikiamos sąlygos.

„Mano žiniomis, sąlygos ten tikrai užtikrinamos visos reikiamos, mūsų kariai gyvena tokiose palapinėse, tokiuose miesteliuose netgi žiemos metu. Tai tikriausiai reikia pasakyti, kad visi poreikiai ten bus užtikrinti“, – teigė ministrė.

„Šis miestelis vis tik būtų skirtas daugiausiai vienišiems vyrams, tos pažeidžiamos grupės, t.y. šeimos neįgalūs asmenys, jie būtų apgyvendinti visai kitose vietose“ , – taip pat atkreipė dėmesį ji.

Ministrės teigimu, šiuo metu palapinių miestelyje yra apie 350 vietų. Pasak A. Bilotatės, jau antradienį į palapinių miestelį turėtų būti perkeliami pirmieji žmonės.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite