Angle down Atgal

Milijardierius R. Bransonas sekmadienį pakilo į kosmosą

Sekmadienį britų milijardierius Richardas Bransonas (Ričardas Bransonas) iš kosmodromo JAV Naujosios Meksikos valstijoje bendrovės „Virgin Galatic“ erdvėlaiviu pakilo į kosmosą.

Turtuolis tikisi neseniai susikūrusią kosminio turizmo sritį pakilti nuo žemės.

Erdvėlaivis pakilo iš „Spaceport America“ kosmodromo 14.40 val. Grinvičo laiku (17.40 Lietuvos laiku) ir maždaug valandą kils į 15 km aukštį, kuriame lėktuvo nešėjas atsiskirs ir paleis mažesnį erdvėlaivį.

R. Brnaosnas siekė aplenkti savo amerikietį konkurentą Jeffą Bezosą (Džefą Bezosą) ir tapti pirmuoju žmogumi, kuris pakilo į kosmoso savo paties kompanijos pastatytu erdvėlaiviu.

J. Bezosas anksčiau yra paskelbęs, kad liepos 20 dieną skris į kosmosą savo kompanijos „Blue Origin“ raketa „New Shepard“.

R. Bransonas ir J. Bezosas įkūrė konkuruojančias bendroves trumpiems turistiniams suborbitiniams kosminiams skrydžiams.

„Virgin Galactic“ erdvėlaivis nėra klasikinė raketa. Tai veikiau lėktuvo nešėjo, pasiekiančio didelį aukštį ir paleidžiančio mažesnį erdvėlaivį „VSS Unity“, sistema. Erdvėlaivis įjungia savo variklius ir pasiekia užorbitinį kosmosą, o tada nusklendžia atgal į Žemę.

Po šio skrydžio planuojami dar du bandomieji skrydžiai, o tada, 2022 metais, turi prasidėti reguliarūs komerciniai skrydžiai, nurodo „Virgin Galactic“.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite