Angle down Atgal

Miestiečių kasdienybė – laipioti po šunų išmatas

Dar taip apsidergę savo aplinkos šunų išmatomis niekad nebuvome. Daugybę kartų esame rašę apie tai, kad žmonės nerenka šunų ekskrementų. Administracijos direktorius ne kartą yra atsakęs, kokios už tai gresia baudos, kas galėtų surašyti protokolus, bet niekas nepasakė, ar buvo kada nors bent vienas augintinių šeimininkas nubaustas, baudą sumokėjęs ir kitą perspėjęs, kad šunų išmatas privalu surinkti.

Kol policijos viršininku buvo Andžej Grudinskij, policija keletą tokių savininkų buvo nubaudusi, todėl tokios betvarkės nebuvo. O dabar padėtis tokia, kad kojos nėra kur pastatyti – apdergti šaligatviai, išmatos puikuojasi palei vaikų darželių tvoras, palei daugiabučių ir net medicinos bei savivaldybės įstaigų langus. Išradingi žmonės „Facebook“ paskyroje kakučių parodas organizuoja, o tvarkingi augintinių šeimininkai gėdijasi dėl netvarkingų kolegų ir dažnai pasijaučia patys kalti.

Redakcija ne kartą kreipėsi į įvairias įstaigas – seniūniją, Elektrėnų savivaldybės administraciją, Maisto ir veterinarijos tarnybą, policiją, Visuomenės sveikatos biurą, – bet pagalbos nesulaukė. Valdininkai savivaldybės aplinką mato tik per savo automobilio langą, o išlipti ir praeiti gatve, juolab pasekti kurio nors augintinio pasivaikščiojimus, jiems ne prestižas. Redakcijos darbuotojai, jei turėtų leidimą surašyti protokolus už ekskrementų nesurinkimą, jų prirašytų daugiau nei policija už kaukių nedėvėjimą. Deja, mūsų galios baigiasi bėdos paviešinimu ir dažnu žmonių perspėjimu asmeniškai. Po perspėjimų atsakymų sulaukiam tokių: ne aš vienas, niekas nerenka, neturiu maišelio arba – ne tavo reikalas, ko prikibai.

Jau mes įpratome kišenėje nešiotis celofaninius maišiukus, kad sutiktam paaugliui ar vaikui, vaikščio­jančiam su šunimi, pagelbėtume išmatas surinkti. Tokia padėtis ne tik Elektrėnuose ar Vievyje, tvarkos nesilaiko dauguma visos Lietuvos augintinių savininkų ir ta problema keliama per žiniasklaidos priemones. O kaip padėtį būtų galima pakeisti savivaldybėje, klausėme mero Kęstučio Vaitukaičio. Deja, kol laikraštis išėjo, atsakymo nesulaukėme. Tikime kitam numeriui sulaukti ne tik atsakymo, bet ir gatvių nuo šunų išmatų išvalymo.

Julija Kirkilienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite