Angle down Atgal

Meno galerijoje „Fojė“ – fotografo Ričardo Grigo paroda „Altitudė G“

Gyventojai maloniai kviečiami aplankyti Ričardo Grigo retrospektyvinę fotografijų parodą „Altitudė G“, kuri vyks iki liepos 1 d. meno galerijoje „Fojė“, Trakuose. Parodos atidarymas vyko gegužės 15 dieną.

Apie autorių

Ričardas Grigas – fotomenininkas, laisvai samdomas fotografas, keliautojas. Jis gimė 1965 m. gegužės 18 d. Kaišiadoryse, 1983 m. baigė Kaišiadorių II vidurinę mokyklą. Nuo 1986 m. pradėjo dirbti Lietuvos kino studijoje operatoriaus asistentu dokumentikos padalinyje, taip pat ėmė fotografuoti ir dokumentuoti Lietuvai svarbius istorinius įvykius, Atgimimo raidą. 1988 m. dalyvavo sudėtinguose filmavimuose Vidurinėje Azijoje, Tianšanio bei Pamyro kalnuose.

1991 m. befilmuodamas Lietuvos alpinistų pasiruošimą Kaukaze, tai užfiksavo pats įkopdamas į Elbruso viršūnę. Taip prasidėjo susidomėjimas alpinizmu ir kitos ekspedicijos.

1991 m. liepos mėnesį fiksavo Dalai Lamos XIV vizitą Buriatijoje. Dalai Lama buvo pirmas istorijoje, pasveikinęs Lietuvą su Nepriklausomybės atkūrimo aktu. Tais pačiais metais R. Grigas surengė parodą iš Buriatijos Vilniaus universitete, Dalai Lamai lankantis Lietuvoje.

1992 m. fotografavo Dalai Lamą Buriatijoje su įžymia rašytoja Jurga Ivanauskaite. Rašytojai ši kelionė tapo dvasiniu keliu į Tibetą ir tai ypač atsispindėjo jos rašomose knygose.

1993 m. rugpjūčio 4 d. kartu su Vladu Vitkausku užnešė Lietuvos trispalvę į Elbruso viršukalnę – misijoje Lietuvos vėliava aukščiausiuose pasaulio žemynų viršukalnėse.

2015 m. – 2016 m. keliavo į Sibirą žiemą.

2019 m. keliavo į vieną sudėtingiausiai pasiekiamų pasaulyje Putorano plynaukštę. Šios kelionės atsispindi fotografijose „Sibiro gyvenimas“ .

Parodos

Daugybė parodų iš Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpio, kurios buvo eksponuotos įvairiuose Lietuvos miestuose.

2009 m. „Poland Life Street“, Lenkijoje (Bendzino mieste)

2010 m. „Nepriklausomybė“, Lenkijoje (Bendzino mieste )

2013 m. „Buriatija“ , Vilniaus Rotušė

2019 m. „Laisvė“ ir „Gyvojo Dievo belaukiant“, Ukmergės parodų galerija

R. Grigas šiuo metu dirba ir gyvena Kaišiadoryse .

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite