Angle down Atgal

Mėgėjiškai padarytos nuotraukos gali nustebinti kokybe: užteks pasinaudoti šiais patarimais

Ko gero kiekvienas sutiktų, kad kokybiška nuotrauka yra iškalbingesnė už tūkstantį žodžių. Vaizdinio turinio kokybė ypač aktuali tampa daugeliui verslų persikeliant į internetinę erdvę. Originaliai, įdomiais ir profesionaliai pateikiamos nuotraukos ne tik sužavi ištikimus klientus, bet ir padeda pritraukti naujų potencialių pirkėjų. Tiesa, ne paslaptis, kad pradedantiesiems verslininkams kiekvienas euras yra svarbus, tad tikrai ne visi išgali ar nori samdyti profesionalius fotografus. Jei nusprendėte pataupyti ir patys imti fotoaparatą ar telefoną į rankas, verta pasinaudoti keletu paprastų patarimų, kurie net ir neturint gilesnių fotografijos žinių leis fotografuoti taip, kad nuotraukos galėtų pritraukti pirkėjų dėmesį.

Susipažinkite su technika

Pirmasis žingsnis, kurį reikėtų padaryti prieš fotografuojant produktus pardavimui – susipažinimas su foto technika. Visiškai nesvarbu, ar tai bus kasdien naudojamas išmanusis telefonas, ar jau kuris laikas dulkes renkantis pamirštas fotoaparatas. Svarbiausia atminti, kad tinkamai neišnagrinėjus fotoaparato galimybių, net ir geriausia įranga negalės užtikrinti aukščiausios kokybės produktų nuotraukų.

Gali atrodyti, kad kasdien naudojamas telefonas, kuriuo fiksuojate brangias akimirkas yra pažįstamas ir nieko jame naujo neatrasite. Visgi, išmaniųjų kameros dažnu atveju turi kur kas daugiau funkcijų nei paprastas vartotojas tikisi – nepriekaištingai veikiantis naktinis režimas, automatinis kadravimas, gražiausių detalių išryškinimas bei daugelis kitų privalumų leis įamžinant produktus atskleisti jų didžiausius privalumus ir subtilias detales. Panašias funkcijas gali turėti ir jūsų itin retai išsitraukiamas fotoaparatas – puikus nustatymų ir funkcijų išmanymas padės pasiekti maksimalų rezultatą, o nuotraukos džiugins akis.

Atraskite tinkamą erdvę

Kai jau artimiau susipažinsite su telefonu ar fotoaparatu, kuriuo planuojate fotografuoti produktus, pradėkite dairytis vietos, kurioje galėtumėte įgyvendinti savo idėjas. Tikėtina, kad išsyk nepavyks įsirengti profesionalios fotostudijos, tačiau pradžiai užteks susirasti šviesią ir estetišką erdvę – tinkamai parinkta vieta leis sutaupyti laiko redaguojant nuotraukas, kurios parinkus prastą erdvę gali būti tamsios, nekokybiškos ar sunkiai pataisomos.

Tiesa, tik atrasti estetiškos ir šviesios aplinkos neužteks – reikia išmokti ja pasinaudoti. Jei, pavyzdžiui, fotografuojate dieną, kuomet šviesa sklinda pro langą, patariama produktą komponuoti taip, kad šviesa jį pasiektu šonu, taip sukurdama minimalų šešėlį. Jis produkto nuotraukai suteiks gilumo jausmo ir paryškins jo formas – tai itin aktualu smulkesnius produktus parduodantiems verslininkams.

Susidraugaukite su apšvietimu

Ne visuomet yra galimybių laukti, kol praeis apniukusios dienos ir įsišvies saulė, todėl gali tekti fotografuoti su dirbtiniu apšvietimu. Profesionalai sutinka, kad toks apšvietimas yra problematiškas, bet nėra padėties be išeities. Tokiu atveju patariama fotografuoti kiek toliau nuo šviesos šaltinio. Nestatykite objekto tiesiai po lempa – taip ant jo kris daug šešėlių, o nuotraukos neatspindės tikrosios produktų išvaizdos.

Jei įmanoma, rinkitės tą erdvę, kurioje lempos šviesa yra balta, o ne geltona – kitaip produktai įgaus neestetišką gelsvą atspalvį. Žinoma, patogiausia ir patikimiausia – įsigyti specialias lempas, tačiau šioje vietoje verta apmąstyti, ar jos atsipirks, o ir sugaišite nemažai laiko, kol išsirinksite tinkamą techniką ir išmoksite ja naudotis.

Detalėms įamžinti – fotografija iš arti

Nors šiuolaikiniai fotoaparatai ir telefonai geba daryti itin aukštos raiškos nuotraukas, fotografuodami daiktus ar, pavyzdžiui, smulkesnes detales, verčiau prieikite arčiau produkto. Profesionalūs fotografai norintiems padaryti kokybiškų nuotraukų išsyk pataria pamiršti priartinimo funkciją, nes pastaroji suprastina raišką.

Jei fotografuojant iš arčiau fone bus kažkokių trukdžių, juos lengvai galėsite pašalinti naudodamiesi nuotraukų redagavimo programomis, o svarbiausia – nenukentės vaizdo kokybė. Kiekviena detalė, ypač smulkiuose produktuose, matysis ryškiai ir aiškiai, o tai padės pirkėjui renkantis ir vertinant produktą.

Pasinaudokite redagavimo programomis

Pradedantiesiems verslininkams, kurie ruošiasi patys talpinti nuotraukas svetainėje ar socialiniuose tinkluose teks išmokti ir tinkamai jas paruošti. Įgykite bent minimalių nuotraukų redagavimo įgūdžių – nuotraukų karpymo, kontrasto, ryškumo, spalvų parinkimo ir pan. Galite pasinaudoti galimybe mokytis nuotoliniuose kursuose ar tiesiog peržiūrėdami profesionalų jau parengtą vaizdo medžiagą jums patogioje platformoje. Tiesa, visi šie procesai atims nemažai laiko, todėl rekomenduojama tinkamai įvertinti savo galimybes ir poreikius patiems imantis fotografo amato.

Jei pritrūksta laiko, ar matote, kad pasiektas rezultatas netenkina, vos kelių mygtuku paspaudimu profesionalaus fotografo paslaugas galite užsisakyti čia. Specialistai padarys visą darbą – nuo fotografavimo iki pilnai paruoštų nuotraukų atsiuntimo, o jums pavyks nuo pečių nusimesti dalį naštos ir daugiau laiko skirti verslo puoselėjimui.

 

Remiamas turinys 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite