Angle down Atgal

Maskva smerkia JAV sprendimą neišduoti vizos rusų kosmonautui

Maskva šeštadienį pareiškė, kad Tarptautinei kosminei stočiai (TKS) kelia pavojų JAV sprendimas neišduoti vizos rusų kosmonautui Nikolajui Čiubui, besiruošusiam dalyvauti saugos mokymuose Amerikoje.

„Įvažiavimo viza kosmonautui Nikolajui Čiubui reikalinga, kad jis galėtų dalyvauti pirmojoje penkių savaičių trukmės sesijoje ir susipažinti su amerikietiškuoju TKS segmentu“, – nurodė kosmoso agentūra „Roskosmos“.

„Be paskaitų ir praktinių užsiėmimų amerikietiškojo segmento makete, susipažinimo su jo sistemų veikimu, amerikietiškojo ir rusiškojo segmentų sistemų sąveikos supratimo, taip pat be mokymų apie elgesį esant avarinei situacijai, iš esmės neįmanoma skristi į kosmosą“, – pridūrė agentūros atstovai.

Pasak jų, tokia padėtis „kelia abejonių dėl paties rusų kosmonauto buvimo TKS ir amerikietiškojo stoties segmento saugumo dėl rusų kosmonauto nepasiruošimo avarinei situacijai“.

Anksčiau šeštadienį vienas šaltinis naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė, kad JAV atsisakė išduoti vizą N. Čiubui, turėjusiam atvykti į Johnsono (Džonsono) kosmoso centrą.

„Roskosmos“ vadovas Dmitrijus Rogozinas pareiškė, kad reikalaus NASA pasiaiškinimo.

Vėliau D. Rogozinas atsisakymą išduoti vizą pavadino „pavojingu precedentu bendradarbiavimui TKS“.

„Mums niekada nė nekilo mintis atsisakyti išduoti vizą kokiam nors JAV astronautui, vykstančiam į Žvaigždžių miestelį [prie Maskvos] ruoštis skrydžiui į kosmosą“, – pabrėžė jis.

N. Čiubas pirmą kartą į kosmosą turėtų išskristi 2023 metų pavasarį.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite