Angle down Atgal

Masinė vakcinacija rajone – be antplūdžio

Šią savaitę Klaipėdos rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, prasidėjo masinė vakcinacija. Skiepytis sudarytos visos sąlygos, vakcinų yra ir bus pakankamai, tad kviečiami visi pasiskiepyti ir prisidėti prie visuotinio imuniteto sukūrimo, taip apsaugoti ne tik save, bet ir artimiausius, brangiausius žmones. „Petys už petį“ – su šiuo šūkiu vakcinacijos procesas įgauna vis didesnį pagreitį, tačiau išlieka nerimo, nes norinčiųjų skiepytis antplūdžio nėra.

Šeštadienį – be išankstinės registracijos

Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas „Bangai“ teigė, kad pats skiepijimas vyksta sklandžiai, didžiausias žmonių antplūdis buvo praėjusį savaitgalį, kai dar nebuvo prasidėjusi masinė vakcinacija, bet tie, kurie norėjo, galėjo šiek tiek anksčiau pasiskiepyti. „Dabar viskas vyksta įprastai, tačiau nėra labai daug norinčiųjų. Šią savaitę pirmadienį–ketvirtadienį skiepijome daug gyventojų jau antrąja doze. Penktadieniui buvo 200 vietų norintiesiems pasiskiepyti pirmąja doze, laikai nebuvo užimti iškart. Pagal tai sprendžiame, kad nėra antplūdžio iš jaunesniųjų amžiaus grupės“, – atvirai sakė P. Serapinas.

Jis akcentavo, kad šį šeštadienį Gargždų kultūros centre vakcinacijos centras veiks nuo 9 val. iki 13 val. Gali ateiti visi, bus skiepijama be išankstinės registracijos. Iš vakcinų daugiausia bus „Pfizer“, taip pat bus „Johnson&Johnson“, pastarosios vakcinos pakanka vienos dozės. Anot P. Serapino, dalis žmonių laukė būtent šios vakcinos, teiravosi. Tad šį savaitgalį puiki proga pasiskiepyti.

Tenka ir laukti

Anot P. Serapino, kiekvienos dienos skiepijimo rodikliai skiriasi. Tačiau šią savaitę darbo dienomis buvo 200–400 vakcinuojamųjų per dieną. „Labai svarbu skatinti gyventojus skiepytis, vien tik gydytojai to nepadarys. Prisimenant, jog lietuviai vieni iš tų, kurie pasyviausiai skiepijosi nuo gripo, tai ir šiuo atveju galimai tendencija išlieka. Yra dalis kategoriškai nusiteikusiųjų – jie nesiskiepys. Tačiau kreipiamės į tuos, kurie iki šiol abejojo ar nerado laiko, norėjo apmąstyti, dabar galima drąsiai ateiti ir pasiskiepyti. Dirbsime kasdien, jei reikės, kažkurią darbo dieną dirbsime ir vėliau, jei tik bus norinčiųjų“, – kalbėjo P. Serapinas, kuris apgailestavo, kad dabar būna ir tokių laiko tarpų, kai darbuotojos tiesiog laukia žmonių.

Į gyventojus praėjusį ketvirtadienį Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje pirmąkart vieningai kreipėsi visos Tarybos frakcijos: prašyta rajono žmonių suvokti skiepų reikalingumą pandemijos metu.

KOMENTARAS

Administracijos direktoriaus pavaduotojas, laikinai atliekantis Administracijos direktoriaus pareigas, Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkas Justas RUŠKYS: „Viskas, kas susiję su pandemija, yra nauja, taigi tenka susidoroti su anksčiau nepatirtais iššūkiais. Lygiai taip pat naujas ir gyventojų masinis vakcinavimas. Visgi skiepijimo procesas vyksta jau ne pirmą mėnesį, tad patirties jau turime. Nuoširdžiai dėkoju atsakingai skiepijimo centruose dirbantiems medikams, kurie deda visas pastangas, kad viskas vyktų sklandžiai. O jei pasitaiko kokių trikdžių, į visas situacijas stengiamės operatyviai reaguoti. Kaip ir visoje Lietuvoje, iš pradžių kiek streikavo nauja registracijos vakcinavimui sistema, tačiau dabar ji sėkmingai veikia ir norintieji gali užsiregistruoti skiepui patys arba užregistruoti artimuosius. Jau įžengėme ir į paskutinį masinės vakcinacijos etapą – skiepytis gali 16 metų ir vyresni asmenys. Klaipėdos rajone jau yra daugiau nei 12 tūkstančių visai paskiepytų gyventojų. Kiekvienas turi teisę nuspręsti, ar skiepytis, tačiau tikiuosi, kad gyventojai ir toliau aktyviai skiepysis, nes tik sutelkę jėgas įgysime kolektyvinį imunitetą ir įveiksime COVID-19 ligą.“

ĮDOMU

Šios savaitės viduryje Lietuvoje iš viso jau buvo paskiepyta per 1 mln. gyventojų. Abiem vakcinos dozėmis – per 600 tūkst. žmonių, viena – per 400 tūkst. Klaipėdos rajono savivaldybėje iš viso paskiepyta buvo apie 20 tūkst. žmonių: abiem dozėmis – per 12 tūkst., viena – apie 7 tūkst. Išeitų, jog paskiepyta maždaug 31 proc. rajono gyventojų. Vadinasi, atsiliekame nuo Lietuvos vidurkio, kuris savaitės viduryje siekė 37,7 proc.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite