Angle down Atgal

Marijampolės senjorai gali nelaukdami pasiskiepyti „AstraZeneka“ vakcina

Marijampolės savivaldybėje vakcinacijai užsiregistravo 4,5 tūkstančio 65 metų amžiaus ir vyresnių gyventojų. Per tris savaites buvo paskiepyta 1 300 senjorų, savo eilės laukia dar virš 4 tūkst.  šio amžiaus grupės gyventojų.

Stebima tendencija, kad senjorai truputį baiminasi skiepytis „AstraZeneca“ vakcina ir laukia galimybės skiepytis „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina. Įsibaiminimą lėmė, kad kurį laiką LR sveikatos ministerija rekomendavo „AstraZeneca“ vakciną naudoti ne vyresniems nei 55 metų amžiaus žmonėms, nes buvo laukiama tyrimų atsakymų dėl vakcinos poveikio senjorams. Atlikti tyrimai parodė, kad „AstraZeneca“ yra tinkama visoms amžiaus grupėms, todėl nuogąstavimai nėra pagrįsti.

Rezerve yra apie 700 „AstraZeneca“ vakcinos dozių, netrukus bus gauta dar 600. „Pfizer“ vakcinos tiekiama po maždaug 300 dozių kas savaitę. Atsižvelgiant į tokias tendencijas, pageidaujantiems skiepytis tik „Pfizer“ vakcina, skiepo laukti gali tekti mėnesį ir dar ilgiau, o vakcinacija „AstraZeneca“ vakcina gali būti vykdoma po kelių dienų.

Senjorai, kurie pasitiki mokslu ir institucijomis, kurios kontroliuoja vaistų ir vakcinų saugumą, yra kviečiami patys skambinti ir registruotis skiepijimui „AstraZeneca“  vakcina.  Tokiu atveju paskiepyti būsite dar tą pačią savaitę.

Marijampolė patenka į juodąją zoną pagal didelį užsikrėtimų koronavirusu skaičių, todėl kviečiame nepasiduoti sąmokslo teorijoms, nerizikuoti užsikrėsti, o pasitikėti mokslu. Paskambinkite savo šeimos gydytojui, jei norite ilgai nelaukdami pasiskiepyti vakcina „AstraZeneca“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite