Angle down Atgal

Marijampolės atvirojo jaunimo centro 2020-ųjų veiklos apžvalga

Marijampolės moksleivių kūrybos centro skyriaus Atvirojo jaunimo centro komanda nori kartu pasidžiaugti su visais ir pasidalinti tuo, kokie vis dėlto buvo 2020-ieji!

O šie metai Atvirajam jaunimo centrui buvo išties kitokie – ne tik dėl epidemiologinės situacijos ir paskelbto šalyje karantino, dėl kurio teko keisti įgyvendinamų veiklų pobūdį, tačiau galima sakyti, jie tapo rekordiniai dėl įgyvendintų projektinių veiklų, lankytojų gausos, savanorių ir pretendentų į juos skaičiaus. Metų pradžioje turėjome tik vieną savanorį, o dabar jų skaičius išaugo, turime dar du naujus savanoriais ir du pretendentus, kurie kitais metais nori jais tapti! Džiaugiamės, kad praktiką mūsų centre atliko trys studentės. Centras šiais metais pagaliau sugrįžo į seniai lauktas ir renovuotas erdvias patalpas. Metų pabaigoje buvo įsteigtas psichologo etatas.

Metų pasiekimas – kad Atvirasis jaunimo centras įgyvendino net tris projektus! Didžiausios apimties (visomis prasmėmis) buvo Jaunimo reikalų departamento finansuotas projektas „Bendr(AUK)!“. Antras projektas – „AJC 2020“ ir trečias projektas „SavanoriAUK“, abu finansuoti Marijampolės savivaldybės.

Per šiuos metus pasiūlėme labai daug įvairių veiklų, o tai leido jaunimui atrasti centrą ir apsilankyti jame pirmą kartą. Suplanuotos ir įgyvendintos veiklos buvo organizuojamos atsižvelgiant į jaunimo poreikius, buvo skatinama savanorystė, kūrybiškumas, tarptautinis bendradarbiavimas, stiprinamas psichologinis atsparumas, tobulinami įgūdžiai, reikalingi darbo rinkai. Buvo įtrauktas mažiau galimybių turintis savivaldybės jaunimas. Jaunuoliai galėjo save išbandyti įvairiose veiklose – nuo profesionalaus makiažo kursų, maisto gaminimo iki fotografijos, gatvės meno kūrimo paslapčių. Turėjo galimybę susitikti su tikrais profesionalais, savo srities žinovais, išgirsti jų sėkmės istorijas, motyvuojančias ir įkvepiančias kalbas, taip pat stebėti profesinių įgūdžių demonstravimą. Stiprino fizinę sveikatą sportuodami, lavino protą ar tiesiog smagiai ir saugiai leido laiką bendraminčių būryje žaisdami įvairius stalo žaidimus.

Su savanorių ir praktikantų pagalba aktyviai vykdėme mobilųjį darbą kaimiškoje vietovėje – Balsupiuose ir Marijampolės mieste. Labai džiaugiamės išplėstu tarpžinybiniu tinklu ir stipriu bendradarbiavimu su įvairiais socialiniais partneriais, kurie padėjo centrui vykdyti kitų paslaugų teikimą ir tęstinumo užtikrinimą. Didžiuojamės tarptautiniais socialiniais partneriais iš Škotijos, Turkijos, Norvegijos, su kuriais palaikėme ypač glaudžius santykius, turėjome daug gražių bendrų renginių ir planuojame turėti dar ne vieną ateityje.

Atvirojo jaunimo centro informacija ir nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite