Angle down Atgal

M. Skuodis: Lietuvos paštas situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo, bet visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad Lietuvos paštas stabilizavo padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.

Ministras penktadienį nuotoliniu būdu susitiko su įmonės valdyba. Pasak jo, visuomenės, darbuotojų ir kitų suinteresuotų pusių nepasitenkinimas aiškiai girdimas, o atotrūkis tarp rezultato ir lūkesčių – per didelis.

Balandžio pradžioje po susitikimų su įmonės vadovybe ir valdyba ministerija įmonę įpareigojo, kad vėluojančių iš užsienio siuntų išskirstymas būtų suvaldytas ir išspręstas iki balandžio 15 dienos.

„Vertiname pašto darbuotojų bei vadovybės pastangas ir didžiulį darbą apdorojant stipriai išaugusius siuntų srautus pandemijos veikiamoje situacijoje. Padėtis stabilizuojasi, tačiau vis dar tebėra sudėtinga. Tebegirdime pernelyg daug klientų ir kitų suinteresuotų šalių nusiskundimų. Pašto vadovybei įgyvendinant situacijos suvaldymo planą, situacija turi keistis“, – pranešime sako M. Skuodis.

Pasak jo, didelis pokytis Europoje laukia nuo liepos 1 dienos, kuris taps dideliu išbandymu ir paštui su siuntų pristatymu iš trečiųjų šalių. Nuo liepos 1 dienos bus panaikinta pridėtinės vertės mokesčio lengvata. Visos siuntos iš trečiųjų šalių bus apmokestinamos, atsiras privalomas deklaravimas ir smulkios siuntos turės būti išmuitintos. Deklaruojamų siuntų kiekis 2021–2022 metais, skaičiuojama, išaugs nuo 37 tūkst. iki 10 mln.

Anot ministerijos, šio pokyčio įgyvendinimas didžia dalimi priklauso nuo Muitinės departamento veiklos, būsimų pakeitimų bei sprendinių. Be muitinės IT sistemų pagalbos šio srauto nebus įmanoma apdoroti. Taip pat pašto laukia ir perėjimas prie Registrų centro Adresų registro.

„Nuo liepos mėnesio laukiančių pokyčių suvaldymas yra įmonės vadovybės ir valdybos atsakomybė. Įmonė turi nuolat aiškiai komunikuoti, kaip keisis situacija ir kaip bus užtikrinamas vartotojo interesas“, – sako M. Skuodis.

Kovo pabaigoje Lietuvos paštas skelbė, kad iki balandžio vidurio nesklandumai pristatant užsienio siuntas bus išspręsti.

Bendrovės teigimu, dėl per pandemiją daugiau kaip dvigubai išaugusio siuntinių skaičiaus ir pereinamojo laikotarpio diegiant automatizuotą siuntų skirstymą, dalis klientų susidūrė su siuntų pristatymo vėlavimais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite