Angle down Atgal

M. K. Čiurlionio namuose skambės lietuvių liaudies dainų inspiruotas švedų kompozitoriaus kūrinys

Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus Druskininkų padalinyje – M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje – penktadienio vakarą skambės muzika.

Lietuvos kompozitorių sąjungos Druskininkų menininkų rezidencijos kameriniame koncerte sopranų duetas Dovilė Kazonaitė ir Ilona Pliavgo atliks kompozitoriaus Thommy Wahlströmo (Švedija) kūrinį „2020-ųjų invencija dviem balsams ir EA nr. 7“, sukurtą remiantis lietuvių liaudies ganiavos dainomis.

Apie šį kūrinį jo autorius yra pasakęs: „Man atrodo, kad šiuo atveju galima šnekėti apie tai, kas būdinga bet kurios tautos muzikai: ji nuolat juda kartu su laiku, jos kaita lėta ir subtili, bet nesustabdoma. Šiame kūrinyje man norėjosi, kad lietuviški ir švediški garsai pabendrautų tarpusavyje. Pasikalbėtų, kad ir skiriami laiko bei didelių atstumų. Norėjau ypatingos rūšies seną liaudišką muziką perteikti abstraktesnėje savųjų jausmų ir minčių erdvėje.“

Muziejaus pranešime pažymima, kad koncertą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, taip pat – ir Upsalos (Švedija) regionas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite