Angle down Atgal

Lumpėnų kaimo bendruomenė „Strazdas“ vyko į ekskursiją Šiaurės Lietuvoje

Šių metų liepos 17d. Lumpėnų kaimo gyventojai išsiruošė į pažintinę ekskursiją po Šiaurės Lietuvą. Pirmoji vieta, kurią aplankėme buvo Kryžių kalnas. Garsiajame Kryžių kalne priskaičiuota  apie 200 tūkst. kryžių. Unikalusis Kryžių kalnas, liudija ne vien pagarbą ir ištikimybę kryžiaus aukai, bet verčia susimąstyti, išsakyti savo mintis.

Sekantis objektas, kurį Lumpėniškiai aplankė buvo Pakruojo dvaras. Pakruojo dvaras – vienas didžiausių Lietuvoje išlikusių dvaro sodybų ansamblių. Ryškiausias dvaro akcentas – puošnūs dviaukščiai rūmai. Dvare vėl žydi keli milijonai žiedų, kurių fone skleidžiasi Viljamo Šekspyro įkvėptas III-asis Vasarvidžio nakties sapnas bei istorinių nuotykių patirtys. Išvykos metu mažiesiems Lumpėnų gyventojams buvo organizuojama teatralizuota edukacinė programa „Špyga taukuota“. Šios pamokėlės metu mažieji buvo supažindinti su pagrindiniais dvaro objektais, aplankė XIXa veikusį bausmių kambarį, pamatė dvare auginamus retus paukščius ir gyvūnus. Suaugusiems organizuota pažintinė edukacija apie Pakruojo dvaro rūmų istoriją. Ekskursijos metu sužinojome, jog Pakruojo dvarą valdė kelios Ropų kartos. Pirmieji dvaro pastatai buvo mediniai. Mūrinis dvaro rūmų ansamblis pastatytas 1817-1840 m. iš vietinių medžiagų. 1835-1840 m. dvare buvo užveistas didelis angliško stiliaus parkas. Rūmai buvo pilni meno turtų. Tarp jų ypač įdomi ir reta vaizduojamosios dailės – tapybos, grafikos ir skulptūros kolekcija.

Įsimintiniausias objektas, kuris pristatytas – XIXa. drabužinė. Apie XIXa. madą pasakojo profesionali siuvėja. Kiekvienas galėjo nusifotografuoti su elegantiška skrybėlaite ar pasimatuoti tinkamą žabo. Sužinojome, jog puošni rankų darbo suknelė tuomet kainavo panašiai, kiek gera pieninga karvė.

Po edukacinių užsiėmimų kiekvienas galėjo pasigrožėti parko skulptūromis, vasara alsuojančiais gėlių žiedais, bei unikalaus grožio rūmais.

Paskutinė kelionės stotelė – Naisių kaimas. Naisiuose aplankėme: Baltų areną, Alkos kalną, Saulės aikštę bei Triušių salą. Po tokios turiningos dienos visi laimingai grįžome į namus.

Išvyka dalinai finansuota asociacijos kaimo bendruomenės „Lumpėnų strazdas“ paraiška paramai gauti pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.4  priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite