Angle down Atgal

Istorinę sutartį nutraukus, apetitą teko sumažinti

Beveik metus tuščios buvusios patalpos Šiaulių Centro ir Dainų poliklinikose jau turi naujus šeimininkus. Ankstesni savininkai buvo nutraukę „istorinę nuomos sutartį“ anksčiau laiko, dabartiniai pradinę kainą pakėlė menkai. Tačiau miesto valdžia kuklumu nepasižymėjo ir kaip išnaudoti gydymo įstaigų turtą mokė patį sveikatos apsaugos ministrą.

Patalpų neužleido

Kaip portalą „Etaplius“ penktadienį informavo Šiaulių miesto savivaldybės atstovas Vitalis Lebedis, VšĮ Šiaulių centro poliklinikos (Vytauto g. 101, Šiauliuose) ir VšĮ Dainų poliklinikos (Aido g. 18, Šiauliuose) patalpos buvo nenaudojamos nuo 2021 m. sausio 22 d., pasirašius susitarimą dėl sutarties nutraukimo.

Netrukus po to į SŠiaulių miesto savivaldybę kaip šių įstaigų steigėją kreipėsi abiejų gydymo įstaigų administracijų atstovai. 2021 m. vasario mėnesį buvo gauti VšĮ Šiaulių centro poliklinikos ir VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro prašymai šias vaistinių patalpas perduoti pačioms įstaigoms. Vis dėlto miesto valdžia prašymo neišgirdo.

„Negyvenamųjų pastatų, patalpų ir statinių skirstymo komisija apsvarsčiusi prašymus, nutarė rengti Tarybos sprendimo projektą ir skelbti šių patalpų viešą nuomos konkursą“, – atsakymuose raštu nurodė V. Lebedis.

Lūkesčius sumažino

Pirmus du kartus konkursai neįvyko, nes neatsirado norinčių dalyvių. Apetitą pajutusiai miesto valdžiai teko mažinti lūkesčius. Konkursas įvyko praėjusių metų lapkričio 30 d. Vis dėlto šįkart patalpos Centro poliklinikoje jau nebeatrodė toks gardus kąsnelis.

VšĮ Šiaulių centro poliklinikos patalpų nuomos konkurse dalyvavo vienas dalyvis UAB „Sirupio vaistinė“. Pradinė patalpų nuomos kaina už 1 kv. m buvo 70,00 Eur. Konkurso dalyvio pasiūlyta kaina – 71,82 Eur už 1 kv. m. Sutartis pasirašyta 2022-01-04  su UAB „Sirupio vaistinė“. Sutarties galiojimo terminas iki 2027-01-03. Vaistinė jau veikia, informavo V. Lebedis.

Dėl patalpų Dainų poliklinikoje susidomėjimo buvo daugiau. Pasiūlymus pateikė keturi dalyviai: UAB „Nemuno vaistinė, UAB „Vaistų skrynelė“, UAB „Sirupio vaistinė“ ir UAB „Apotheca vaistinė“. Pradinė patalpų nuomos kaina už 1 kv. m buvo 70,00 Eur.

Ir čia UAB „Sirupio vaistinė“ buvo pripažinta laimėtoja. Pasiūlyta nuomos kaina – 81,50 Eur už 1 kv. m. Sutartis pasirašyta 2022-01-19. Sutarties galiojimo terminas iki 2027-01-18. Vaistinė čia kol kas dar neveikia.

Istorinė sutartis

Dar prieš prasidedant pandemijai 2020 metų sausį Šiaulių miesto valdžia džiūgavo išnuomojusi Centro poliklinikos patalpas vaistinių tinklą valdančiai bendrovei įspūdinga kaina – po 272,48 eurus už kvadratinį metrą per mėnesį. Tą kartą miesto valdžia šį sandorį vadino geriausia Šiaulių istorijoje nuomos sutartimi.

Tačiau džiaugsmas truko neilgai. Nepraėjus nei pusei metų nuomininkas nuomos nemokėjo. Pradžioje dėl remonto darbų poliklinikoje. Po to dėl per pandemiją apribotų žmonių srautų. Nuomininkas 2020 m. rugsėjį kreipėsi į Savivaldybę su prašymu atleisti nuo nuomos mokesčio.

Valdančioji dauguma dosniai nubraukė 50-ies tūkst. eurų skolą ir atleido dar pusmečiui nuo nuomos mokesčio. Kaip tada aiškino Administracijos direktorius Antanas Bartulis, su viltimi, kad pandemija baigsis 2021 m. kovą. Tačiau kaip parodė istorija, pandemija nesibaigė, nuomininkas nelaukė ir sutartis buvo nutraukta 2021 m. sausį.

Ragino imti pavyzdį

Net ir po tokių nuomos konkursų, kaip efektyviai išnaudoti valstybės turtą šalies valdžią ragino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Pernai viešu įrašu socialiniame tinkle meras kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį su raginimu imti pavyzdį iš Šiaulių ir brangiau išnuomoti pusvelčiui nuomojamas vaistinės patalpas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

„695€/mėn.vs 16.379€/mėn. Noriu Sveikatos ministrui iš arti parodyti sistemos rezervus vien per vaistinių nuomos konkursą, jeigu konkursas yra skaidrus. Poliklinikose, kur steigėjas yra Savivaldybė, tokie konkursai įvyko senai ir pokytis yra akivaizdus. Nuomos kaina prasideda nuo 120€/ kv.m. Ligoninėje, kuri priklauso SAM nuomos kaina nesiekia 20€/ kv.m.

Nuotraukoje parodytas vienas pavyzdys, kaip po konkurso už tą patį plotą Savivaldybė vietoj 695€ gavo 16.370€ per vieną mėnesį! Kviečiu Ministrą Arūnas Dulkys valstybės turtą naudoti efektyviai. To reikalauja įstatymai. Ačiū.“, – praėjusių metų lapkričio 20 d. rašė meras.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite