Angle down Atgal

Liūdnos prognozės: pirmosios lietuviškos braškės kainuos daugiau nei pernai

Užsitęsęs pavasaris sukėlė sumaištį ir sezoninių uogų prekyboje – prekeiviai prognozuoja, kad šiemet mūsų šalyje augintų braškių kainos išaugs.

Prekybininkai jau kurį laiką siūlo įsigyti uogų iš užsienio – braškių, šilauogių. Jų kainos svyruoja apie 5 – 8 eurus už kilogramą.

Tiesa, ilgai užsilaikę vėsūs orai vilkina mūsų šalies braškių augintojų derliaus augimą. Ūkininkai tikina, kad pagrindinį derlių bus galima nuimti birželio mėnesį.

Kai kurie augintojai tikisi rinkai lietuviškas braškes pasiūlyti kiek anksčiau, dar gegužės mėnesį. Tačiau pirmųjų mūsų šalies ūkininkų uogų kilogramo kaina, prognozuojama, gali siekti ir 12 eurų už kilogramą. Pernai tuo pačiu laiku kilogramo kaina siekė 10 eurų.

Kol kas turguose dar mažai ir pigesnių braškių iš Lenkijos. Prekybininkai sako, kad šios šalies produkcijos tikisi sulaukti dar šią savaitę. Taupantys ar negalintys išlaidauti mielai renkasi šios šalies uogas, nes jų kilogramo kaina gerokai mažesnė – apie 5 eurus už kilogramą.

Įsibėgėjus vasarai braškių kaina turėtų kristi. Tuomet kilogramas lietuviškų braškių, pasak prekybininkų prognozių, kainuos apie 8 eurus už kilogramą.

Dažnai pigesnę alternatyvą pasiūlo mūsų šalies ūkininkai parduodami uogas tiesiogiai internetu didesniais kiekiais. Tokiu atveju braškių kilogramo kaina mažesnė, jos išvežiojamos klientams į namus arba gyventojai atvyksta uogų įsigyti tiesiai pas ūkininkus.

 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite