Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai dalyvavo M. Jurgaitytės knygos „Ypatingas“ pristatyme ir literatūrinėje edukacijoje „Ypatingas – tik knygos herojus ar ir aš“.
Angle down Atgal

Literatūrinė edukacija „Ypatingas – tik knygos herojus ar ir aš“ su rašytoja Modesta Jurgaityte

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) startuoja projektas „Veltinio teatras: biblioterapija vaikams“.

Projekto tikslas – skatinti priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių raiškų įvairovę, skaitymą, ugdyti jų socialines ir emocines kompetencijas, praplėsti bibliotekos vykdomas veiklas ir sudaryti sąlygas teikti retas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje terapines paslaugas vaikams bibliotekoje.

Rugsėjo 14 d. bibliotekoje svečiavosi rašytoja, žurnalistė, scenaristė, kūrybinio skaitymo, rašymo, kalbėjimo studijos bei tinklaraščio „Žuvys ir liežuvis“ įkūrėja, vadovė Modesta Jurgaitytė. Ji – Lietuvos rašytojų ir iliustruotojų akcijos „Knygiukai į pagalbą vaikams“ dalyvė ir  kartu su Lina Itagaki yra Knygiuko „Visokia“ autorė. M. Jurgaitytės  knyga „Ypatingas“ (dailininkė Rasa Jančiauskaitė) yra pirmoji Lietuvoje paveikslėlių knyga, parašyta sudėtingomis ir jautriomis temomis. 2019 m. knyga „Ypatingas“ pelnė gražiausios  metų knygos vaikams nominaciją, o skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito“ ją įtraukė į rekomenduojamų knygų sąrašą „Geriausios 2017–2020 m. knygos vaikams ir paaugliams“. Šių metų spalį  Lietuvos kino teatruose pasirodysiantį režisierės Inesos Kurklietytės filmą „Drugelio širdis“ įkvėpė Modestos Jurgaitytės knyga „Ypatingas“, kuriam scenarijų kūrė pati rašytoja kartu su režisiere I. Kurklietyte.

Bibliotekoje  Šiaulių lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“, „Drugelis“, „Berželis“ priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir jų pedagogai dalyvavo M. Jurgaitytės knygos „Ypatingas“ pristatyme ir literatūrinėje edukacijoje „Ypatingas – tik knygos herojus ar ir aš“.

Mažieji dalyviai, rašytojos padedami, bandė surasti atsakymus į sudėtingus jautrioje knygos istorijoje keliamus klausimus: kokius jausmus patiria vaikas, kai jaučia, kad yra kitoks; ar svarbu turėti draugą; ar liūdna, kai jo neturi; ar visi žmonės ypatingi; ar mūsų ypatingumas padeda ar trukdo; kaip gyventi su patyčiomis; kas sunkiu momentu gali padėti. Rašytoja  kiekvieną skatino  atrasti jėgų ir neįsileisti į širdį blogų žodžių, nes jų vietą yra šiukšlių dėžėje. „Saugokite savo širdį ir saugokite kitų širdis“, – kalbėjo viešnia ir ragino darželinukus  atrasti savo stiprybę,  pagalvoti apie savo galias ir išmokti būti tvirtiems.

„Skaitykite knygas! Taip atrasit pačius plačiausius pasaulius“, – atsisveikindama M. Jurgaitytė linkėjo mažiesiems projekto dalyviams.

Projektą „Veltinio teatras: biblioterapija vaikams“ dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite