Angle down Atgal

Linkmenyse – paroda „Iš močiutės senos skrynios“

Vėlyvas ruduo. Niūrūs, ilgi vakarai. Kieme, sode ir darže darbų beveik nebeliko. Pagal seniausias mūsų tradicijas moterys tokiu metu pradėdavo mezgimo, nėrimo, audimo, siuvinėjimo darbus.

Kad linksmiau būtų, rinkdavosi vienos pas kitas, dalindavosi naujai išmoktais raštais, siuvinėjimui nusipieštomis gėlėmis. Atgydavo naujomis spalvomis namai. Kiekviena norėdavo, kažkuo naujesniu nustebinti savo kaimynes. Eina metai, keičiasi mados. Rankų darbo išsiuvinėtas staltieses, pagalvių užvalkalus, austas lovatieses ar nertas servetėles pakeitė parduotuviėse nupirkti gaminiai.

Ir atgulė į senas skrynias patys kruopščiausi, šilumą ir grožį skleidę mūsų mamų ir močiučių rankdarbiai.

Ignalinos rajono kultūros centro Linkmenų padalinio darbuotojai niekada neliko abejingi visam šiam išpuoselėtam grožiui. Čia parengta paroda ,,Iš močiutės senos skrynios“ vėl norėtų priminti kiekvienam, kuo mes džiaugiamės ir didžiuojamės.

Mūsų parodos kiekviename darbelyje pajusite širdies šilumą, norą išreikšti save, pademonstruoti meninius gebėjimus, nuo seno puoselėtą poreikį puošti buitį. Labai džiaugsimės, jei kam nors iš apsilankiusių kils mintis ir patiems atsitraukti nuo kompiuterių, televizorių, išmaniųjų telefonų ir sėsti prie rankdarbių, paįvairinti vakarus kūrybine veikla. Taip pagerbsime savo mamas ir močiutes, pratęsime senąsias krašto tradicijas, o savo rankomis sukurtais darbeliais papuošime savo namus, pradžiuginsime į svečius atėjusius.

Norėtųsi visiems, parodai padovanojusiems savo darbus, padėkoti už supratimą, kad tuo, kas gražu, turi džiaugtis visi. Deja, kai kurių darbų autorių jau nebėra tarp mūsų… Jų darbais pasidžiaugę, pagerbsime jų atminimą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite