Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Lietuvos pakraštyje – reto žiaurumo žmogžudystė: žudikas tikėjo, kad išvaro velnią

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį užvertė itin žiaurios žmogžudystės, įvykdytos Lietuvos pasienio ruože esančiame Eišiškių miestelyje, bylą. Šio miestelio gyventojas Viktoras Bocevičius (gim. 1991 m.) itin žiauriai ir brutaliai nužudė savo draugą, o kodėl, nė pats nežino – galbūt per miegus pabudo ir pamanė, kad su strypu muša velnią.

Itin tragiškas įvykis įvyko 2018 m. liepos 16–17 d., kai Eišiškėse girtavo vyrų kompanija. Išgertuvės pasibaigė tuo, kad V. Bocevičius žiauriai nužudė savo draugą ir sugėrovą – vyrui buvo suduoti trys smūgiai kirviu į galvą, dar bent 87 smūgiai strypu. Tiek smurto patyrusi auka, kuriai buvo 32 metai, negalėjo išgyventi, kūnas buvo sudarkytas neatpažįstamai.

Nusikaltimą dar tragiškesniu daro tai, kad tiek nužudytasis, tiek žudikas turėjo mažametes dukreles.

Nusikaltimas buvo įvykdytas V. Bocevičiaus namuose, į kuriuos šeimininkas grįžo po girtavimo su kitais vyrais. Tačiau vienam iš jų alkoholio dar buvo maža – netrukus pas V. Bocevičių išgerti užsuko draugas. Vėliau auka panoro likti nakvoti, kadangi bijojo šeimyniškių priekaištų dėl girtavimo, o šeimininkas svetingai priėmė svečią, kurį vėliau nužudė.

Žmogžudystė paaiškėjo, kai pats V. Bocevičius iškvietė policiją, kuri atvykusi aptiko žiauriai nužudyto vyro lavoną. Pačiam V. Bocevičiui buvo nustatytas 3,11 prom. girtumas. Kaip paaiškėjo, jau prieš tai žudikas kurį laiką nuolatos girtavo.

Iš pažiūros tai būtų paprasta buitinė žmogžudystė, sukelta alkoholio, jei ne makabriški V. Bocevičiaus parodymai – žudikas kaltės nei išsigynė, nei paneigė, mat teigė pats nežinantis, ar išties be priežasties nužudė draugą. Vyras teigė, kad tą naktį po nuožmaus girtumo užmigo, o vėliau pabudo arba susapnavo velnią, kurį ėmėsi su metaliniu strypu, kurį laikė savigynai, varyti iš namų. Tik vėliau pabudęs ar sąmonę atgavęs V. Bocevičius suprato, kad išties ne velnią išvarė, bet mirtinai sumušė draugą.

„Nežinau, ar velnią tikrai mačiau, ar tai buvo tik sapnas“, – ikiteisminio tyrimo metu teigė V. Bocevičius.

Tikino, kad tikrasis žudikas liko nesurastas

Praėjusią liepą Vilniaus apygardos teismas V. Bocevičių nuteisė kalėti 12 metų 6 mėnesius, o nužudytojo artimiesiems priteisė 45 tūkst. eurų padarytai žalai atlyginti. Tačiau nuosprendis įsiteisėjo tik lapkričio 14 d., kai bylą dar kartą išnagrinėjo Lietuvos apeliacinis teismas.

Į šią instanciją kreipėsi V. Bocevičiaus advokatas Vladislavas Latušinskis, prašęs išteisinti vyrą arba pripažinti nusikaltimą kaip netyčinį gyvybės atėmimą, už kurį gresia kelis kartus mažesnė bausmė.

V. Latušinskio skundas – ne mažiau makabriškas nei paties V. Bocevičiaus pareiškimai apie velnius. Anot advokato, ant jo kliento nebuvo nė žymės kraujo, nors auka buvo smarkiai suniokota, be to, niekas netyrė versijos, ar į namus nebuvo užsukęs kitas žmogus, kuris ir nužudė svečią.

Teisininkas taip pat pažymėjo, kad V. Bocevičiaus namuose buvo aptiktas tik senas, sulūžęs kirvis, kuriuo V. Bocevičius tikrai negalėjo užmušti aukos.

Advokato teigimu, visos byloje nustatytos aplinkybės paaiškinamos logiškai – į namą, kuriame miegojo V. Bocevičius ir auka, pro atviras duris užėjo nusikaltėlis ar nusikaltėliai, šeimininkui miegant, nužudė jo svečią, bet dar nespėjus pasišalinti prabudęs V. Bocevičius dėl savo girtumo nusikaltėlius palaikė velniais ir, paėmęs strypą, pradėjo vyti iš kambario. Tik grįžęs vidun ir įsijungęs šviesą šeimininkas neva pamatė nužudytą draugą. Būtent tokia įvykių eiga, anot advokato, paaiškina, kodėl ant jo kliento ir drabužių, taip pat ant metalinio strypo ir kirvio dalių nebuvo rasta kraujo. Kartu tai paaiškina, kodėl įvykio vietoje nebuvo rasta tikrojo nusikaltimo įrankio, kurį žudikas ar žudikai išsinešė.

Advokatas taip pat atkreipė dėmesį, kad 2018 m. birželį V. Bocevičius bent penkis kartus skambino emocinės paramos telefonu „Vilties linija“ ir pasakodavo keistus dalykus ir sapnus. Šią pagalbos liniją administruojančio psichikos sveikatos centro duomenimis, V. Bocevičius pagalbos telefonu skambino ir kelios valandos prieš žmogžudystę.

Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas V. Latušinskio skundą atmetė, o V. Bocevičiui paskirtą bausmę paliko nepakeistą. Anot teisėjų, V. Bocevičius pats, paskambinęs Bendruoju pagalbos telefonu, prisipažino nužudęs auką, be to, iš turimų duomenų matyti, kad žudikas bando simuliuoti tariamus psichikos negalavimus – nėra jokių įrodymų, kad anksčiau V. Bocevičius būtų sirgęs psichikos ligomis ar vartojęs kokius vaistus, be to, ekspertizės metu nustatyta, kad žudikas apie tariamai liguistus savo išgyvenimus pasakojo neapibrėžtai, be aiškaus turinio, o šitai yra būdinga simuliantams – tikrieji psichikos ligoniai savo išgyvenimus geba pateikti labai ryškiai ir konkrečiai.

Mažame miestelyje žmogžudysčių netrūksta

Nors Eišiškėse gyvena vos keli tūkstančiai gyventojų, sunkių nusikaltimų šiame miestelyje netrūksta.

2018 m. lapkričio pabaigoje Eišiškėse buvo aptiktas negyvas vyras, lavono kojose rasta pjautinių žaizdų, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

2015 m. lapkritį Eišiškių miestelio gyventojas Pavelas Žalis padarė žvėrišką nusikaltimą – apgirtęs brutaliai sumušė invalidą, kuris nuo patirtų sužalojimų mirė nesuspėjęs pasiekti ligoninės.

2015 m. lapkričio 19 d. vakare pačiame Eišiškių centre su keliais draugais girtavęs P. Žalis dėl nežinomų priežasčių ryžosi žvėriškam smurtui – neįgalų, su ramentu vaikščiojusį sugėrovą vyras mušė, spardė ir šokinėjo jam ant krūtinės. Lūžusi nosis, sulaužyti šonkauliai, plyšusios kepenys, vidinis kraujavimas, sutrikusi plaučių ir širdies veikla – dėl šių priežasčių nelaimingas nukentėjusysis po maždaug pusvalandį trukusių kančių mirė greitosios pagalbos automobilyje.

Tų pačių metų rudenį Eišiškės sulaukė itin daug dėmesio dėl Šalčininkų vicemero Andžejaus Andruškevičiaus įvykdytos žmogžudystės ir savižudybės – vyras į namus pasikvietė tariamą žmonos meilužį, paleido į jį seriją kulkų, o tuomet pats nusišovė.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite