Angle down Atgal

Lietuvos operos primadonos I. Jasiūnaitės turtas atiteko Rokiškio rajono savivaldybei

2021 m. lapkričio 15 d. mirė Lietuvos dainininkė, Lietuvos operos primadona, mecosopranas, Rokiškio krašto garbės pilietė Irena Jasiūnaitė. Moteris buvo žadėjusi didžiąją savo turto dalį palikti Rokiškio rajono savivaldybei. 

Kaip bus panaudotas daininkės turtas savo socialiniame tinkle plačiau papasakojo Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas. 

„Vakar buvau nuvykęs į Vilniaus 34-ąjį notarų biurą, kur buvo paskelbtas velionės testamentas. Kaip ir buvo žadėjusi, Irena didžiąją dalį savo turto paliko savivaldybei:

1. Jai priklausiusias pinigines lėšas, saugomas LR veiklą vykdančių bankų ir kitų kredito įstaigų sąskaitose su sąlyga, jog piniginės lėšos bus skirtos kapavietės sutvarkymui, paminklo pastatymui ir jos veiklos įamžinimui.

2. Butą su jame esančiais kilnojamaisiais daiktais, esantį Antakalnio g. 70-25, Vilnius su sąlyga, jog minėtu butu neribotą laiką neatlygintinai bus leista naudotis Vilniaus rokiškėnų klubui „Pragiedruliai“, taip pat minėtas butas bus skirtas jos veiklos įamžinimui.

Šio testamento vykdytoju velionės valia paskirtas kitas Rokiškio krašto garbės pilietis Algis Narutis, kuris įpareigotas kontroliuoti, kad savivaldybė tinkamai ir laiku vykdytų savo pareigas ir jos pageidavimus pagal šį testamentą.

Ne kartą yra tekę bendrauti su Irena Jasiūnaite. Turbūt nėra labai daug žmonių, kurie taip kaip ji gyveno meile savo kraštui –Rokiškiui, meile savo veiklai – dainavimui.

Užtikrinu, jog padarysime viską, kad jos valia būtų įgyvendinta tariantis ir bendradarbiaujant su Vilniaus rokiškėnais, kultūros žmonėmis.

Todėl esame atviri ir laukiame idėjų, pasiūlymų kaip galima būtų įamžinti Lietuvos dainininkės, Lietuvos operos primadonos, Rokiškio krašto garbės pilietės Irenos Jasiūnaitės šviesų atminimą“, – rašė meras. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite