Angle down Atgal

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jubiliejui skirtas projektas – „Prisėskim įkvėpti laisvės”

Jau 30 metų Kovo 11-ąją esame laisvi praleisti taip, kaip tik norisi. Švęsti trankiai arba ramiai pamąstyti, apsigaubti vėliava, giedoti himną, džiaugtis pavasariu ar ramiai grožėtis Ignalinos krašto ežerais.

Ignaliniečiai nusprendė rajono seniūnijų viešosiose erdvėse pastatyti Laisvės ir vienybės suoliukus. Norime būti laisvi, nevaržomi, ramiai su draugais ar krašto svečiais tiesiog prisėsti ant suoliuko pasikalbėti, pabendrauti, pasidžiaugti, kad šiandien esame kartu, esame laisvi. Suoliukas – kaip simbolinė vieta, kur laisvai gali prisipažinti meilėje, išsiverkti draugui ant peties ar tiesiog su kaimynu pasikalbėti apie nieką... Vieta, kurioje esi VISIŠKAI LAISVAS.

Prieš jubiliejinę Kovo 11-ąją kiekviena seniūnija savo lėšomis parūpino medienos ir gražiausiose viešosiose erdvėse pastatė suoliukus. Ten, kur bendruomenės norėjo.

Suoliukų pastatymų dienas buvo sumanyta įprasminti istoriniu-meniniu renginiu. Į kiekvieną seniūniją pakviestas vis kitas Nepriklausomybės akto signataras. Kartu su vietos bendruomene jie atidengia suoliukus, o vėliau dalijasi laisvės ir vienybės mintimis, bendrauja su gyventojais. Renginiai vainikuojami bardų koncertais. Baigiamoji šventė vyksta Ignalinos kultūros ir sporto centre kartu su Česlovu Juršėnu ir Vytautu V. Landsbergiu.

Deja, jubiliejinės šventės dienomis nei Ignalinos mieste, nei seniūnijose renginiai neįvyks. Jie atidėti siekiant apsaugoti rajono gyventojus ir svečius nuo galimo koronaviruso plitimo. Taigi bus švenčiama vėliau, o Kovo 11-ąją šventiškai pasitikime savo namuose, skirkime laiko brangiausiems žmonėms.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite