Angle down Atgal

Lietuvos mokykloms bus surengta visuotinė Ukrainos valstybės istorijos pamoka

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), pasitelkdama visus savo 11 tūkstančių narių ir kviesdama visus šalies pedagogus bei ugdymo įstaigų vadovus, inicijuoja palaikymo Ukrainai akciją Lietuvos mokyklose.

„Šią savaitę girdėjome keistų istorijos Ukrainos valstybės atžvilgiu interpretacijų. Be to, matome nuolat augančią plataus masto karinio konflikto grėsmę. Todėl visų pirma siekiame pademonstruoti solidarumą ir palaikymą ukrainiečių pedagogams. Antras svarbus tikslas – Lietuvos pedagogų susitelkimas ir deramas pasiruošimas galimiems neramumams“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Tačiau pats svarbiausias tikslas, pasak LŠMPS pirmininko, – jaunosios Lietuvos kartos tinkamas supažindinimas su Ukrainos valstybės istorija ir esama situacija.

„Su mokiniais privalome būti atviri ir deramai juos informuoti, kas yra Ukraina, kokia jos šimtmečių istorija, valstybingumo šaknys, todėl inicijuojame ne tik palaikymo akciją, bet ir visuotinę istorijos pamoką“, – sako E. Milešinas.

Nuotolinė LŠMPS pirmininko pavaduotojo, istorijos mokytojo Audriaus Jurgelevičiaus vedama pamoka vyks pirmadienį, vasario 28 d. Visų dalykų mokytojai kviečiami 8 val. ryto skirti pirmą pamoką Ukrainos istorijai.

Visi mokytojai pamokos metu kviečiami fotografuotis su mokiniais, o nuotraukos, kartu su palaikymo ir solidarumo deklaracija, bus siunčiamos Ukrainos pedagogams.

„Mokytojai gali improvizuoti, kurti savo pamokas, tačiau labai svarbu, kad būtume vieningi. Negalime leisti perrašinėti istorijos“, – pabrėžia pranešime LŠMPS pirmininkas E. Milešinas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 11 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite