Angle down Atgal

Lietuvoje lankysis Europos Komisijos pirmininkės pavaduotoja V. Jourova

Oficialaus darbo vizito į Lietuvą atvyksta už vertybes ir skaidrumą atsakinga Europos Komisijos (EK) pirmininkės pavaduotoja Věra Jourová, praneša Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Ketvirtadienį susitikimuose su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu, teisingumo ministre Evelina Dobrovolska bei ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite EK pirmininkės pavaduotoja V. Jourová aptars Europos demokratijos veiksmų planą, laisvų ir sąžiningų rinkimų, žiniasklaidos laisvės ir kovos su dezinformacija klausimus. Taip pat bus aptariama Europos Komisijos teisės viršenybės Europos Sąjungoje, įskaitant Lietuvą, ataskaita bei situacija Baltarusijoje.

Tą pačią dieną Seimo posėdyje EK pirmininkės pavaduotoja skaitys pranešimą ir atsakys į Seimo narių klausimus.

Vizito metu V. Jourová taip pat susitiks su Lietuvos generaline prokurore Nida Grunskiene ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo laikinai einančia pirmininko pareigas bei Teisėjų tarybos pirmininke Sigita Rudėnaite, Teisėjų tarybos nariais. Susitikimų metu bus aptariama Europos Komisijos teisės viršenybės ataskaita ir jos skyrius, skirtas Lietuvai, taip pat teisėjų ir teismų nepriklausomumo klausimas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite