Angle down Atgal

Lietuvis Piterbore kalinčiam tautiečiui nelegaliai perduodavo daiktus

Piterboro mieste ir vėl garsiai skamba lietuviškos pavardės. Kalėjimo darbuotojas – 36-erių lietuvis Paulius Juška, pats stojo prieš teismą po to, kai kitam kalinčiam tautiečiui nelegaliai perdavinėjo mobilius telefonus, o už tai gavo dosnų atlygį.

Dar 2017-ųjų vasarą kalėjimo pareigūnas P. Juška susibičiuliavo su tuo metu kaliniu buvusiu kitu lietuviu. Paulius pasakojo, kad jam pagailo tautiečio – šis beveik nemokėjo anglų kalbos, sunkiai bendravo su kitais nuteistaisiais, todėl kalėjimo prižiūrėtojas jam atnešdavo papildomai maisto, vertėjaudavo per apklausas ar susitikimus su bylos tyrėjais.

Po kelių savaičių tokio bendravimo P. Juška sulaukė dabar jau buvusios nuteistojo mylimosios žinutės. 32-ejų moteris, taip pat gyvenusi Piterboro mieste, pasiūlė piniginį atlygį už tai, jei šis kaliniui perduotų mobilių telefonų ar kitų daiktų.

Sužinojus, kad kalėjimo prižiūrėtojas užsiima neteisėta veikla, buvo patikrinti ir jo, ir nuteistojo daiktai, tačiau jokių minėtų nelegalių daiktų pareigūnai neaptiko. Vis dėlto, nusikalstamą veiklą išdavė pareigūno banko sąskaitos.

Nuo 2017-ųjų birželio iki tų pačių metų rugsėjo į P. Juškos sąskaitą moteris pervedė 3275 svarus. Iš viso atlikta 17 pervedimų.

Abiem lietuviams pareikšti kaltinimai bendradarbiaujant ir užsiimant neteisėta veikla. Sausio 10 dieną jiedu stojo prieš teismą ir išgirdo negailestingą sprendimą.

P. Juška nuteistas vieneriems metams kalėjimo, o moteriai – 16 savaičių kalėjimo, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. Moteris taip pat gavo 140 valandų viešųjų darbų.

Teisme paviešinta, kad tuo metu pareigūnu dirbęs lietuvis turėjo finansinių sunkumų, todėl lengvai ryžosi pelningai, tačiau nelegaliai veiklai.

Anglija.today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite