Angle down Atgal

Lietuvai uždraudus sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningradą, URM lankėsi Rusijos reikalų patikėtinis

Užsienio reikalų ministerijoje (URM) įvyko susitikimas su Rusijos laikinuoju reikalų patikėtiniu Sergejumi Riabokoniu. Rusijos diplomatui įteikta nota, kurioje paaiškinamas Europos Sąjungos (ES) ribojamųjų priemonių taikymas Kaliningrado tranzitu gabenamoms tam tikros kategorijos prekėms.

URM nurodo, kad susitikimo metu paneigta Rusijos atstovų skleidžiama informacija, esą Lietuva uždraudė Kaliningrado srities tranzitą.

Taip pat ministerijos pranešime teigiama, kad per Lietuvos teritoriją toliau vyksta keleivių ir prekių, kurioms netaikomas ES sankcijų režimas, gabenimas į Kaliningrado sritį ir iš jos. Šiam tranzitui Lietuva nėra įvedusi jokių vienašališkų, individualių ar papildomų ribojimų. Lietuva nuosekliai įgyvendina ES sankcijas, kurios turi skirtingus pereinamuosius laikotarpius bei įsigaliojimo terminus.

Kaip numatyta 2022 metų kovo 15 dieną priimtame 4-ajame ES sankcijų pakete, 2022 metų birželio 17 dieną galutinai įsigaliojo ES ribojamosios priemonės rusiško plieno ir kitų juodųjų metalų produktų importui į ES ir pervežimui per ES teritoriją.

ELTA primena, kad Rusijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį pareikalavo nedelsiant panaikinti Lietuvos „atvirai priešiškus“ apribojimus Europos Sąjungos sankcionuotų prekių tranzitui geležinkeliais į Maskvos eksklavą Kaliningradą, įsispraudusį tarp Lietuvos ir Lenkijos.

Ministerija pranešė iškvietusi Lietuvos reikalų patikėtinį Maskvoje protestuodama prieš „provokuojančias“ ir „atvirai priešiškas“ priemones.

Baltijos šalis Lietuva praėjusią savaitę paskelbė, kad uždraudžia krovinių, kuriems taikomos Europos Sąjungos sankcijos, tranzitą geležinkeliu iš žemyninės Rusijos į Kaliningradą. Sąraše yra anglis, metalai, statybinės medžiagos ir pažangios technologijos. Kaliningrado gubernatoriaus Antono Alichanovo teigimu, draudimas paveiks maždaug 50 proc. viso importo į eksklavą.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite