Angle down Atgal

Lietuva su Latvija kartu perka vakciną vaikams už mažesnę kainą

Lietuva su Latvija kartu perka pneumokokinę vakciną, kuri yra skirta vaikams iki dvejų metų. Perkant vakciną kartu su kaimynine šalimi ji kainuos 15 proc. mažiau nei iki šiol.

„Sprendimas pasiteisino, tad vykdant pirkimą kartu su Latvija, Lietuvai vakcinas pavyks įsigyti net 15 proc. mažesne kaina, nei ją šalys pirko iki šiol. Bendrai šalys sutaupys daugiau nei 1,4 mln. eurų, Lietuva - daugiau nei 825 tūkst. eurų. Tai žymiai mažesnė kaina, nei kiekvienai šaliai vakciną perkant atskirai. Tokiu būdu bus sutaupytos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos, o už jas vėl bus perkami pacientams reikalingi vaistai, tik jų nupirkti galėsime atitinkamai daugiau ir pagelbėti galėsime atitinkamai daugiau pacientų“, - pranešime spaudai cituojama Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė.

Bendradarbiaujant Lietuvos ir Latvijos specialistams iš viso bus nupirktos 316 tūkst. 774 pneumokokinės vakcinos dozės, iš jų 192 tūkst. dozių atiteks Lietuvai. Tokio vakcinos kiekio turėtų pakakti 2 metams šių dviejų Baltijos šalių vaikams skiepyti.

Pneumokokinė infekcija - ūmi bakterinė infekcija, kurią sukelia pneumokokai. Specialistai teigia, kad ši infekcija gali pasireikšti tokiomis sunkiomis ligomis, kaip meningitas, plaučių uždegimas, sepsis ir kt. Skiepai - patikima apsauga nuo pneumokokinės infekcijos. Nuo jos mūsų šalyje vaikai iki 2 metų skiepijami jau treti metai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite