Angle down Atgal

Lietuvą pasiekusi Betliejaus ugnies šiluma kviečia skleisti taiką

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė šalies skautų ir ateitininkų organizacijų atstovų atneštą Betliejaus taikos ugnį. Šių metų šūkis „Kelyje į taiką“ kviečia bendrauti ir skleisti santarvę - pirmiausia artimoje aplinkoje.

Priimdama Betliejaus ugnelę, Prezidentė padėkojo skautų ir ateitininkų organizacijų nariams, kurių dėka simbolinė taikos ugnis pasiekė Lietuvą.

Žmonių vienybę, draugystę ir taiką simbolizuojanti ugnelė keliaus po šalies miestus ir miestelius, mokyklas, bažnyčias, įvairias institucijas, skleis šilumą senelių namuose.

Atkeliavusi iš Lenkijos, Betliejaus ugnis toliau pratęs kelionę aplink Europą.

Kasmet lapkričio pabaigoje vienas vaikas iš Austrijos įžiebia žibintą nuo liepsnojančios amžinosios ugnies.

Nuo šio žibinto pridegamas kitas, antras, trečias - ir ugnis, virtusi dalijimosi, draugystės ir taikos simboliu, keliauja iš rankų į rankas, iš valstybės į valstybę, automobiliais, traukiniais, net lėktuvais pasklinda po globos namus, labdaros įstaigas, ligonines ar tiesiog miestų aikštėse dalijama su ramybės ir taikaus sambūvio palinkėjimu.

Įžiebti liepsnos austrai keliauja į Betliejų, todėl ši kasmetinė, nuo 1986 m. vykstanti socialinė akcija, yra įgijusi Betliejaus taikos ugnies vardą.

Amžinųjų ugnių pasaulyje liepsnoja ir daugiau. Nuo Armėnijos iki Zimbabvės, nuo Belgijos iki Nepalo - negęstanti ugnis nuo seno yra pasiaukojimo, įveikto blogio, gyvybingumo, idėjų tęstinumo simbolis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite