Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Angle down Atgal

Lietaus debesis gegužinėje išsklaidė gera nuotaika ir muzika

2022 m. gegužės 20 d., Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namų kiemelyje vyko Gegužinė. Šokti ir mėgautis išskirtiniu renginiu kvietė Šiaulių bigbendas (meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis), Martynas Kavaliauskas bei grupė „Smetonos ūsai“. Šiaulių kultūros centro organizuotame renginyje gera nuotaika, skambios ir jau legenda virtusios dainos išsklaidė lietaus debesis.

Gegužinės istorija Lietuvoje yra įsišaknijo dar XIX amžiaus pabaigoje. Šventė nuo seno buvo rengiama šiltuoju metų laikotarpiu ir jaunuolius kvietė linksmintis. Gegužinėse grodavo įvairios kapelos, žinomos grupės ar tiesiog šventėje susikūrę nauji kolektyvai, kurie savo muzika vakaro svečiams leido šokti ir linksmintis iki paryčių. Tokių linksmų susibūrimų tradicija Šiauliuose atsirado XX amžiaus pradžioje, o šventė vykdavo Aleksandrijoje bei Bubiuose.

Atgaivinti gegužines Šiauliuose užsimojo Šiaulių kultūros centras ir pakvietė miestiečius susiburti Rėkyvos kultūros namų kiemelyje, kur muzikinę programą „Legendinės lietuviškos dainos“ (iš ciklo „Saulės vasaros koncertai“) dovanojo puikiai žinomas Šiaulių bigbendas (meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis) kartu su vienu talentingiausių atlikėjų Lietuvoje Martynu Kavaliausku. Taip pat renginyje praėjusio šimtmečio populiariausias melodijas atliko muzikantų grupė „Smetonos ūsai“. Smuiku grojo Edita Gumauskaitė, Peterburgo armonikėle ir mygtukine armonika – Martynas Vingrys, o orkestriniu būgnu, būbinu – Artiomas Oppermanas.

Rėkyvos kultūros namų kiemelyje smagi muzika kvietė šokti, bendrauti ir dalytis gera nuotaika. Renginio organizatoriai vaišino garuojančia arbata ir kava, o atlikėjai dėkojo už šiltą sutikimą ir aplodismentus.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, tel. +370 671 42 901, e. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite