Angle down Atgal

Liepos 25-oji: vardadieniai, astrologija

Liepos 25-oji – Šv. Jokūbas. Rugiapjūtės pabaiga. Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo diena. Jūros ir Žvejų diena.

Šią dieną lietuviai nuo seno ruošdavosi rugiapjūtės pabaigtuvėms. Ši diena dar buvo vadinama Nuobaigomis. Ant paskutinio likusio nenupjauto javų (rugių) plotelio būdavo dedamas duonos kepalas, druskos ir netgi sūrio, taip meldžiantis deivei Žemynai ir dėkojant už derlių. Šis paskutinis javų plotelis vadintas jievaru. Manyta, kad jame slepiasi derliaus dievybė. Lietuvoje įvedus krikščionybę, Nuobaigų šventė sutapatinta su šv. Jokūbo varduvėmis.

Liepos 25-oji – Kristoforo diena. Šv. Kristoforas laikomas keliautojų, sodininkų, knygrišių, jūrininkų, tiltininkų, keltininkų ir Vilniaus miesto globėju. Šv. Kristoforas vaizduojamas su lazda ir vaikeliu Jėzumi ant pečių. Vaikelis viena ranka laimina, kitoje laiko žemės rutulį. Toks jis yra ir Vilniaus miesto herbe, kuris Lietuvos sostinei buvo suteiktas 1330 m. Dabartinis Vilniaus herbas patvirtintas 1991 m. balandžio 17 d. Jo autorius – dailininkas Arvydas Každailis. Nuo 1998 metų nusipelnę miestui vilniečiai kasmet apdovanojami šv. Kristoforo statulėlėmis.

Katalikai tiki, kad šv. Kristoforas saugo nuo nesėkmių kelionėse ir nuo stichinių nelaimių: griaustinių, uraganų, žemės drebėjimų, todėl lakūnai ir vairuotojai nuo seno segėjo ženkliukus su jo atvaizdu, melsdavosi jam, kad apsaugotų nuo nelaimių ir netikėtos mirties.

Jūros dienos šventė kilo iš žvejų susibūrimų, vakaronių, regatų. Pirmoji Jūros šventė Klaipėdoje surengta 1934 m. rugpjūčio 11-12 dienomis. Jos metu siekta parodyti žmonėms jūros reikšmę visai valstybei. Švenčiama paskutinį liepos sekmadienį.

Nuo 1965 m. jūros diena pavadinta Jūros švente ir Žvejų diena. Dabar Jūros šventė tapo didžiausia tradicine Klaipėdos švente. Iš pradžių šventėse vykdavo laivų paradas, karnavalas, vakaronės. Dabar įvairiose Klaipėdos aikštėse rengiami įvairiausio stiliaus muzikos koncertai, meno akcijos ir kt.

Liepos dvidešimt penktoji, sekmadienis – 206-oji metų diena (paskutinė 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 159 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Aušra, Jakas, Jakys, Jokūbas, Kęstutis, Valia, Valimantas, Valimantė, Valiotas, Valiotė;

rytoj: Dauginta, Daugintas, Daugintė, Eigas, Eigirda, Eigirdas, Eigirdė, Eigis, Eigys, Milbutas, Milbutė, Milė, Ona, Onė;

poryt: Danguolė, Natalija, Nazaras, Subartas, Sugauda, Sugaudas, Sugaudė, Suginta, Sugintas, Svalia, Žintautas, Žintautė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.15, leidžiasi 21.35. Dienos ilgumas – 16.20.

Šiandien – trečioji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Liūto ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Senatvė ne todėl liūdna, kad su ja pasibaigia džiaugsmai, o todėl, kad sunyksta viltys“ (Ž. Polis).

***************

Astrologinė prognozė liepos 25-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Jeigu su giminaičiais, šeimos nariais, kaimynais bendrausite draugiškai, nesivelsite į rietenas, tuomet ši diena bus malonesnė. Visgi gresia avarinės situacijos, problemos su pervežimais ir pan.

JAUTIS. Jums iš galvos neišeis įsipareigojimai, darbai. Rūpesčių kels keblumai kelionėje, arba užsieniečiai ar įstatymų pažeidėjai, ypač jei su jais asmeniškai turite reikalų.

DVYNIAI. Būsite komunikabilūs, imlūs informacijai. Galite atsidurti visuomenės akiratyje. Tai nebūtinai suteiks pozityvaus populiarumo. Galimi stiprybės ir kantrybės išbandymai. Būkite atidūs kelyje.

VĖŽYS. Šiandien derėtų nepasikliauti pirmu įspūdžiu, ypač renkantis prekes, skolinant ar skolinantis pinigus, užmezgant pažintis. Dėl brangių pirkinių, investicijų tarkitės su artimaisiais. Neprovokuokite kitų žmonių pavydo.

LIŪTAS. Šiandien nusimato susitikimai su įvairiais žmonėmis, naujos pažintys. Be galo trokšite dėmesio, malonumų. Gali tykoti rizikingos situacijos ir neprognozuojamų asmenų draugija. Labai svarbu saugoti savo ir kitų sveikatą.

MERGELĖ. Šiandien galite nemažai nuveikti dėl savo ūkio, sveikatos, grožio, augintinių gerovės. Jeigu keliaujate, galite susidurti su problemomis. Saugokite sveikatą, venkite kontaktų su aferistais.

SVARSTYKLĖS. Jeigu neturite problemų šeimoje ir galite atsipalaiduoti, tuomet ieškosite, kuo čia pradžiuginus save ir mylimus žmones. Tikriausiai rasite pramogų, tik jos patiks ne visiems šeimos nariams.

SKORPIONAS. Šiandien labiausiai nesinorės būti toli nuo namų ar rūpintis svetimšaliais. Gali kilti ūpas ką nors įsigyti savo namams, šeimos nariams. Visgi labai išrankiai vertinsite prekių ir paslaugų pasiūlą bei artimųjų pageidavimus.

ŠAULYS. Norų, planų bus daug, bet ne viską seksis aprėpti. Pasimetę tarp pasirinkimo variantų, galite visgi išvykti ten, kur dažniausiai leidžiate savaitgalius. Saugokitės nuostolio.

OŽIARAGIS. Mintys suksis apie pinigus, žemės ir kitokią nuosavybę. Galite papildomai užsidirbti, bet didesnė tikimybė, kad kaip tik išleisite nemažai pinigų dėl savų ar svetimų užgaidų.

VANDENIS. Šiandien būsite susirūpinę ne tik asmeninėmis, bet ir globalinėmis problemomis. Iš tiesų, nepakenks pamąstyti, kieno jūs pusėje ir kas jums atrodo balta, o kas – juoda.

ŽUVYS. Regis, gausite įvairių pasiūlymų laisvalaikiui praleisti. Visgi jūs būsite linkę rinktis asmeninę erdvę, ramią saviraišką be šurmulio, žiūrovų, jei tik tai įmanoma. Galite nekaip jaustis.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite