Angle down Atgal

Leidyklos VAGA autorės Elizabeth Gilbert knygoje „Merginų miestas“ – drąsa mylėti ir būti savimi

Karščiausia leidyklos VAGA vasaros naujiena Elizabeth Gilbert knyga „Merginų miestas“– tai atvira, drąsi meilės istorija nepanaši į jokią kitą. Romane persipina melas ir tiesa, keliami būties klausimai bei priimami rizikingi sprendimai, kurie leidžia patirti tikrą ir unikalų trumpalaikio ir pavojingo gyvenimo skonį. 
 

Amerikiečių žurnalistė ir knygų autorė Elizabeth Gilbert geriausiai žinoma iš savo 2006 metais leidyklos VAGA išleistos atsiminimų knygos „Valgyk, melskis, mylėk“. Knygos ekranizacija tuo pačiu pavadinimu pasirodė 2010 metais, kur pagrindinę veikėją įkūnijo Holivudo žvaigždė Julia Roberts. Ryškiai rinkoje suspindėjo ir viena naujausių autorės knygų „Merginų miestas“, kurioje pasakojama unikali meilės istorija, įkvėpsianti išlipti iš komforto zonos, nesigailėti priimamų rizikingų sprendimų bei ugdysianti norą tobulėti ir kurti savąjį „aš“. 

Bestselerių autorės Elizabeth Gilbert romano pasakojimas vyksta iš garbaus amžiaus moters perspektyvos, kuri prisimena savo jaunystę, klaidas, išmoktas pamokas bei priimtus gyvenimą keičiančius sprendimus.  Devyniolikmetė, iš mokyklos išmesta Viviana Moris pasiturinčių tėvų paliepimu apsigyvena pas tetą Pegę – bohemiško ir laisvamaniško Lelijos teatro, esančio Manhatane, vadovę. Po sutiktų žmonių, eilės įvykių, patirtų išgyvenimų ir lemtingo skandalo, pakeitusio Vivianos gyvenimą, ji tik po kurio laiko supranta, kokio gyvenimo ir laisvės trokšta bei kur slypi jos taip ieškoma tikroji meilė. 

Knygoje „Merginų miestas“ gvildenama ne viena šiandienos kontekste aktuali tema: nuo moters seksualumo, laisvės ir nuotykių iki tikrosios meilės dovanų. Svarbų vaidmenį pasakojime kuria teatrališkas, niekada nemiegantis Niujorkas, kuris leidžia skaitytojui įsijausti ir kartu su Viviana alsuoti bohemiškąja Didžiojo obuolio nuotaika: „Niujorkas 1940-aisiais! <...> Šis miestas svarbus bet kuriuo laiku ir kiekvienam pirmą kartą atvykstančiam jaunam žmogui atsiskleidžia savaip. Todėl ano Niujorko, kurį tąsyk išvydau aš, jau niekada nebebus. Jis amžiams įsirėžęs mano atmintyje lyg tarp puslapių suspaustas orchidėjos žiedas. Ano meto miestas man visiems laikams liks tobuluoju Niujorku. Tobulo Niujorko viziją turbūt turi ir tu, ir kiti žmonės, bet toji visuomet liks vien mano.“

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite