Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai.
Angle down Atgal

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos TS-LKD frakcija traukiasi iš valdančiosios daugumos

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija bei skyriaus taryba 2021 m. birželio 1 d. vienbalsiai priėmė sprendimą trauktis iš valdančiosios daugumos. Pasak frakcijos seniūno Audriaus Klėjaus, tokį TS-LKD sprendimą lėmė daugiau nei metus laiko trunkantis politinio dialogo trūkumas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija bei koalicinės veiklos susitarimų nesilaikymas.

Dar 2019 m. TS-LKD frakcija kartu su LVŽS, Lietuvos socialdemokratų partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“ susitarė prisiimti atsakomybę už skaidrų Lazdijų rajono savivaldybės valdymą. Buvo siekiama rajonui suteikti inovatyvų požiūrį įstaigų administravime, suteikiant galimybę laisvai ir kūrybingai dirbti. Buvo sutarta laikytis viešumo ir demokratijos principų, užtikrinti efektyvų tarybos darbą. Tačiau, pasak A. Klėjaus, TS-LKD negali tęsti darbo, kuris paremtas merės Ausmos Miškinienės vienasmeniais ir vienašališkais sprendimais, kuriančiais įtampą savivaldybės institucijų ir politikų veikloje.

„Tai nebuvo skubotas sprendimas. Paskutinius metus ieškojome sąlyčio taškų, tačiau pagrindinių koalicijos partnerių supratimas ir darbo komandoje principai yra visiškai kitokie. Praėjusią savaitę išreikštas nepasitikėjimas manimi bei visa TS-LKD frakcija tik patvirtino ilgai vyravusią nuojautą dėl galimybės toliau dirbti koalicijoje. Asmeninės ambicijos, vienasmeniai sprendimai kuria įtampą ir nepagarbą partneriams. Priimami sprendimai dėl struktūrinių pokyčių, biudžeto lėšų perskirstymo nėra išdiskutuojami, neatsižvelgiama į mūsų nuomones. TS-LKD frakcija niekada nesiekė konflikto ar kažkaip kitaip nepažeidė koalicinio susitarimo, laikėsi nuostatos dirbti ir kurti Lazdijų kraštui ir jo žmonėms“, – teigia TS-LKD frakcijos seniūnas A. Klėjus

Artimiausiame Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdyje bus įteiktas TS-LKD frakcijos pareiškimas dėl pasitraukimo iš rajono tarybos valdančiosios daugumos.

„TS-LKD frakcija nesutinka su merės požiūriu į įstaigų vadovų, skyrių vedėjų ar kitų darbuotojų darbą, kas vėliau lemia, kad daugelis kompetentingų vadovų ir darbuotojų palieka mūsų rajoną. Svarbūs klausimai taryboje yra dažnai nepamatuojami ir stumiami per prievartą“, – sako TS-LKD frakcijos narys R. Leščinskas.

Kaip pažymėjo TS-LKD frakcijos narė J. Juodzevičienė, darbas patiriant nuolatinę įtampą ne tik tarybos posėdžių metu, bet ir koalicijos pasitarimuose tiesiog tampa jau neįmanomas.

„Merės kaltinimai TS-LKD frakcijos nariams dėl visiškai nepagrįstų dalykų tiesiog kelia nepasitikėjimą ir didelę nepagarbą. Gaila, kad praėjus pusei kadencijos tenka žengti tokį žingsnį, tačiau tikrai tikiu, kad šis sprendimas yra teisingas ir reikalingas mūsų rajono politikai bei rajono ateičiai“, – teigė J. Juodzevičienė.

Skelbiama, kad TS-LKD frakcijos nariai Audrius Klėjus, Romas Leščinskas, Jūratė Juodzevičienė, Daiva Barkauskienė ir Janina Ražukienė toliau tęs darbus ir įsipareigojimus Lazdijų rajono taryboje, sieks užtikrinti, kad savivaldybės taryboje priimami sprendimai būtų realūs ir logiški Lazdijų rajono ateičiai.

„Toliau tęsime savo darbus, kuriuos įsipareigojome rinkimų kampanijos metu, pažadame, kad toliau išliksime aktyvūs bei konstruktyvūs, dirbdami mūsų visų mylimam rajonui“, – pabrėžė frakcijos seniūnas Audrius Klėjus.

TS-LKD Lazdijų skyriaus pranešimas spaudai

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite