Geležinkelio muziejus. Etaplius nuotr.
Angle down Atgal

Lankytojus smalsumas atvedė ir į atokesnius muziejus

Atviros muziejų durys lankytojus viliojo ne tik patogiai įsikūrusios centre, bet ir esančios šiek tiek atokiau. Smalsumas, originalios ekspozicojos ir edukacijos - tai, kas smalsuolius sugundė aplankyti ir nuošaliau esančias įstaigas.   

Išsiruošę į Tarptautinės Muziejų nakties renginius namo neskubėjo, o stengėsi aplankyti kuo daugiau skirtingų ekspozicijų. Smalsiausi buvo vaikai, tačiau ir suaugusiems buvo į ką pažiūrėti, ikšbandyti ir sužinoti. 

Nebuvusieji turi progą pasižvalgyti Etaplius komandos fotogalerijoje: Geležinkelio istorijos muziejus, Fotografijos muziejus, Katinų muziejus.

Fotografijos muziejus specialiai šia proga pristatyta nauja paroda, kurioje eksponuojamos XIX a. pab. Lietuvoje, Vilniaus astronomijos observatorijoje, užfiksuotos seniausios Saulės fotografijos bei pirmojo lietuviško palydovo nufotografuota kosminė nuotrauka. Ekspozicijoje - ir astrofotografų mėgėjų kūrybiniai darbai, kuriuose užfiksuoti artimiausi Žemei dangaus kūnai: Saulė, Mėnulis, jų užtemimai bei tolimieji kosmoso objektai: ūkai, žvaigždžių spiečiai, galaktikos. Smalsiausi jungėsi į astrofotografo Artūro Medvedevo paskaitą apie kosminių objektų, galaktikų, žvaigždynų, ūkų fiksavimą ir įspūdingų vaizdų išgavimo techniką, o pakilę į stogo terasą mėgavosi elektroninės muzikos kūrėjų miksuojamais kosminiais muzikos takeliais.

Geležinkelio istorijos muziejuje puikus oras leido apžiūrėti geležinkelių istoriją atspindinčius eksponatus muziejaus lauko ekspozicijoje. Specialiai parengta žibintų paroda, filmo apie geležinkelį ir Šiaulių miestą peržiūra. Atliepiant šių metų temą „Kosminė naktis muziejuje“, traukinio vagone vaikams organizuotas piešinių konkursas „Šauni kelionė traukiniu į kosmosą“.

Muziejų naktį Vandos Kavaliauskienės įsteigtas vientelis šalyje Katinų muziejus kvietė susipažinti su muziejaus ekspozicija, „muziejaus direktoriumi“ katinu Perlu ir šešiais tūkstančiais katinų iš viso pasaulio .  

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite