Angle down Atgal

Laisvės partijos suvažiavimas prasideda: ar šiandien bus antrai pirmininkės kadencijai perrinkta vienintelė kandidatė Aušrinė Armonaitė?

Šeštadienį Vilniaus Rotušės aikštėje vyksta valdančiojoje koalicijoje esančios Laisvės partijos suvažiavimas. Suvažiavime bus sprendžiama dėl partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės perrinkimo dar dvejų metų kadencijai bei vyks rinkimai į kitus partijos valdymo organus, narių politinės diskusijos.

„Suvažiavimo metu bus renkama partijos Valdyba, Etikos ir skaidrumo komisija bei Kontrolės komisija, taip pat bus perrinkta partijos pirmininkė. Ja dar vienai kadencijai, pritarus delegatams, taps vienintelė kandidatė – dabartinė pirmininkė Aušrinė Armonaitė. Pagal partijos įstatus delegatai valdžios organus renka dvejų metų kadencijai“, – rašoma Laisvės partijos pranešime.

Sveikinimo žodį suvažiavime taip pat turėtų tarti koalicijos partnerių atstovai – Liberalų sąjūdžio vadovė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

Pasak suvažiavimo organizatorių, gerėjant pandeminei situacijai Lietuvoje, renginyje partijos nariai galės dalyvauti tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu.

Šiuo metu vienintelė kandidatė vadovauti partijai – dabartinė pirmininkė A. Armonaitė. Tiesa, kandidatai į pirmininko postą dar galėtų išsikelti ir paties suvažiavimo metu.

A. Armonaitė šiuo metu eina ekonomikos ir inovacijų ministrės pareigas, ji į Seimą išrinkta Pasaulio lietuvių apygardoje. Politikės karjerą ji pradėjo su Liberalų sąjūdžiu (LRLS), kaip Vilniaus miesto tarybos narė, o 2016 metais buvo pirmai kadencijai išrinkta Seimo nare.

Tačiau ji ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius iš LRLS pasitraukė 2018 m. pabaigoje, kilus nesutarimams tarp partijos vadovybės ir mero komandos. Ginčai kilo dėl R. Šimašiaus pareikšto noro savivaldos rinkimuose dalyvauti steigiant komitetą, o ne su Liberalų sąjūdžiu.

Po pusmečio, 2019 m. birželio 1 d., buvo įsteigta Laisvės partija, kuri 2020 m. Seimo rinkimuose gavo 9 proc. palaikymą bei iškovojo 8 mandatus daugiamandatėje apygardoje bei 3 – vienmandatėse.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite