Angle down Atgal

Laikas sau, kai esi mama

Laikas sau - visi žinome, kad jis labai reikalingas. Tačiau ar įmanoma jo turėti mamai? O mamai su mažamečiais vaikais ar kūdikiais? Ne tik įmanoma, bet ir būtina!

Suprantu, kad kartais atrodo, jog esame super-moterys, kurios gali per dieną nuversti kalnus ir po visko, "desertui” dar padaryt valgyt, sutvarkyt namus, pabendrauti su vyru bei paskaityti pasakas vaikams. Tačiau juk tikrai reikia skirti laiko ir sau. Ne ramiam darbui, ne savo grožiui ar skrandžiui, ne kūnui, o sau ir savo mintims! Ir tai reiktų daryti kasdien, bent po 15-20 min.

Žinau, kad kartais tai atrodo tiesiog neįmanoma. Ypač – jei šalia maži vaikai. Juk jie suvalgo didžiąją laiko mūsų laiko ir dėmesio. O ką jau kalbėti apie visą namų buitį… Tačiau laikas sau yra labai svarbus visoms moterims jau vien dėl to, kad taip išmokstame labiau mylėti save bei padidiname savivertę.

Ir turbūt čia jau knibžda galvoje klausimas, tai kaip gi atrasti dienoje to laiko sau?

Kiek tenka pabendrauti su kitomis mamomis ir iš savo patirties galiu pasakyti, kad norint rasti laiko sau yra svarbu keli dalykai. Bene svarbiausi jų – išmokti pasakyti “ne” ir paprašyti pagalbos. Iš pradžių tai skamba labai paprastai, tačiau kartais yra labai sudėtinga tai padaryti.

Kasdien darome daug dalykų, kurių nenorim daryti arba tai tikrai nėra pirmos būtinybės darbai. Todėl svarbu įsivertinti, kurie darbai išties svarbūs, o kuriuos galime padaryti ir truputį vėliau ar išvis atsisakyti juos daryti.

Taip pat ir su pagalbos prašymu. Tikrai aplink yra žmonių, kurie mielai jums pagelbės ir perims vieną kitą darbą. Jei labai nesinori prašyti pagalbos iš šalies – paprašykite namiškių. Galbūt šiandien jūsų vyras pagamins vakarienę, o tuo tarpu, jūs turėsite kelias minutes laisvo laiko?

Tiesa, moterims, mėgstančioms viską planuoti, reiktų į savo dienotvarkę įsitraukti ir būtinai užsirašyti laiką, kuomet gi bus ta pertraukėlė su savimi ir savo mintimis.

Ką veikti, jei jau turi laiko sau?

Kai jau pavykta atrasti tas kelias minutes, dažnai pasimetame: “o ką dabar veikti?”. Dėl to labai naudinga iš anksto apgalvoti ir susiplanuoti, ką norėtumėte nuveikti per tą laiką. Apgalvokite, gal turite kažkokių pomėgių, kuriems tikrai seniai skyrėt laiko ir dėmesio? O gal norite atrasti kažką naujo? Dalinuoti keliomis idėjomis:

- geros knygos skaitymas su arbatos ar kavos puodeliu,
- joga ar meditacija,
- išeiti vienai pasivaikščioti, pabėgioti ar pasivažinėti,
- namų SPA,
- dienoraščio rašymas,
- mėgstama kūrybinė veikla.

Linkiu kiekvienai jau šiandien atrasti laiko sau ir tuo pasimėgauti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite