Angle down Atgal

L. Linkevičius apie S. Cichanouskajos tolesnius veiksmus kol kas nieko nežino: ji patyrė daug streso

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako su Svetlana Cichanouskaja dar nekalbėjęs ir apie jos politines ambicijas kol kas nieko nežinąs. Pasak ministro, Lietuva tikrai nesikiš ir nedalyvaus su S. Cichanouskaja politinėje veikloje.

„Susitiksiu, kai ji norės, pailsės ir turės galimybių. Esmė ne tai, kada susitiksim. Reikia sudaryti žmogui sąlygas atsigauti nuo patirto streso. Reikia suteikti sąlygas realizuoti planus, kuriuos ji turi. Mes tikrai neketiname dalyvauti už ją politinėje veikloje ir tikrai neketiname kažką spausti. Tai priklausys nuo jos. Ji yra jauna moteris, turi vaikų. Ji niekada nebuvo politikoje, ji patyrė stresą ir didelį spaudimą. Mums reikia dabar žmogiškai suprasti ir neturėtume nieko forsuoti. Turime palaukti“, – sakė L. Linkevičius.

Paklaustas, ar Lietuva šiuo metu atsakinga už jos saugumą, L. Linkevičius tai patvirtino. Anot jo, S. Cichanouskajai viza išduota vieneriems metams.

„Be abejo, juk dabar ji Lietuvoje, tai mes atsakingi už saugumą“, – sakė jis.

Sekmadienį vykę Baltarusijos prezidento rinkimai baigėsi be netikėtumų. Nedemokratiškais laikomuose rinkimuose jau ketvirtį amžiaus šalį valdantis Aliaksandras Lukašenka esą surinko 80,23 proc. rinkėjų balsų, rodo preliminarūs Baltarusijos centrinės rinkimų komisijos (CRK) paskelbti rezultatai.

Pagrindinė A. Lukašenkos oponentė Baltarusijos prezidento rinkimuose S. Cichanouskaja atmetė oficialius rezultatus.

Paskelbus balsavusių rinkėjų apklausų rezultatus, sekmadienio ir pirmadienio vakarą Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su teisėsaugos institucijų darbuotojais.

Per saugumo pareigūnų ir protestuotojų susirėmimus naktį į antradienį žuvo žmogus, dar dešimtys buvo sužeisti.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite