Angle down Atgal

L. Kukuraitis: vidutinė valstybės parama išsilaikyti darbo rinkoje sieks 1,8 tūkst. eurų

Vidutinė valstybės parama vienam šalies gyventojui, kad jis koronaviruso krizės metu galėtų išsilaikytų darbo rinkoje, šiemet sieks 1,8 tūkst. eurų, tvirtina socialinės apsaugos ir darbo ministras. Lino Kukuraičio teigimu, dabar Lietuvoje yra apie 0,5 mln. potencialių bedarbių.

„1,8 tūkst. eurų sieks valstybės parama išsilaikyti rinkoje (...) 0,5 mln. (žmonių - BNS) potencialiame nedarbe šiuo metu yra. Tai žmonės ieškantys darbo, nes gavo lapelius apie atleidimus, nesijaučia saugūs dėl savo darbo vietų“, – trečiadienį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete pareiškė ministras.

Jis pabrėžė, kad tokia parama bus šiemet, nes sprendimai dėl paramos gyventojams 2021 metais dar nepriimti.

Pasak L. Kukuraičio, šiuo metu neapmokamose atostogose yra 13 tūkst. žmonių, tuo metu Užimtumo tarnyba siūlo vis mažiau laisvų darbo vietų.

„Pastaruoju metu statybų sektorius pradėjo siūlyti (naujas darbo vietas – BNS)“, – teigė L. Kukuraitis.

Pasak ministro, dėl koronaviruso krizės pasekmių labiausiai „skurdo scenarijus“ paliestų jaunimą ir priešpensinio amžiaus žmones.

Seimas antradienį priėmė svarstyti krizės laikotarpio finansinės valstybės pagalbos darbuotojams, darbdaviams planą bei Vyriausybės siūlymą rugpjūčio mėnesį išmokėti vienkartines 200 eurų išmokas pensininkams, kitiems socialiai pažeidžiamiems bei ieškantiems darbo žmonėms.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite