Angle down Atgal

L. Kasčiūnas: „medalis“ dėl migrantų krizės valdymo Prezidentūrai mėgintas uždėti nepelnytai

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tvirtina, kad prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė savo pasisakymu dėl Vyriausybės darbo nelegalių migrantų krizės metu siekė uždėti nepelnytą medalį Prezidentūrai. Pasak jo, lūžį lėmę sprendimai valdant migrantų srautą per Lietuvos – Baltarusijos pasienį priklauso Vyriausybei, o medalis – pasienyje dirbantiems pareigūnams.  

„Man truputėlį vakarykštė situacija nepatiko, kad mes pradėjome dalintis medalius ir kai kas nusprendė pasiimti medalį, kuris yra toliausiai nuo vienos ar kitos institucijos“, – trečiadienį LRT Radijui sakė L. Kasčiūnas.

Konservatoriams priklausantis politikas galvoje turėjo A. Skaisgirytės antradienio pasisakymą, kuriuo tarsi leista suprasti, kad tik po pokalbio su prezidentu iki tol prastai besitvarkiusi Vyriausybė ėmėsi ryžtingų sprendimų suvaldant migrantų krizę.

„Jeigu pačioje pradžioje matėme, kad sekasi tvarkytis gana prastai, tai maždaug po mėnesio situacija pagerėjo, kai po sušauktos Valstybės gynimo tarybos ir aiškaus prezidento pokalbio su premjere, vidaus reikalų ministre ir kitais ministrais buvo imtasi ryžtingų priemonių“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė prezidento vyriausioji patarėja. 

L. Kasčiūnas šią situaciją vertina priešingai, pažymėdamas, kad dėl kai kurių, jo požiūriu, svarbių krizės valdymui sprendimų, prezidentas kurį laiką netgi abejojo.

„Liepos viduryje mes priėmėme sprendimus Seime tam, kad nebūtų prieglobsčio teise manipuliuojama ir kada būtų laisvės ribojimas apribotas, kad eitų signalas į kilmės šalis, kad tai nėra tas kelias, per kurį reikia judėti (...). Tada buvo debatai, ar (prezidentas – ELTA) vetuos, ar nevetuos. Labai gerai, kad nebuvo vetuota ir po to buvo išreikšta parama. Tačiau, manau, kad raktinis sprendimas, šalia šio svarbaus sprendimo, buvo rugpjūčio antros dienos Vyriausybėje su Seimo NSGK dalyvavimu subrandinta ir pradėta apgręžimo politika. Manau, kad tai situaciją pakeitė iš esmės“, – teigė L. Kasčiūnas, pažymėdamas, kad iš tikrųjų medalio už krizės suvaldymą nusipelnė pasieniečiai.

„Manau, kad pasieniečiams medalį tikrai galima užkabinti“, – teigė NSGK pirmininkas.

Prezidento vyriausiosios patarėjos pasisakymą dėl Vyriausybės darbo nelegalių migrantų krizės metu antradienį sukritikavo ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. A. Skaisgirytės poziciją, esą Vyriausybė ryžtingų veiksmų suvaldant nelegalių migrantų krizę ėmėsi tik po sušauktos Valstybės gynimo tarybos (VGT) ir aiškaus pokalbio su šalies vadovu, A. Bilotaitė įvertino kaip norą „pasišildyti kitų pasiektoje šlovėje“.

Kiek anksčiau premjerė Ingrida Šimonytė taip pat kritiškai sureagavo į šį pasisakymą.

„Bandau prisiminti tą „aiškų pokalbį“. Gal be reikalo tikiuosi, kad kiti politikai, o ypač jų vardu kalbantieji, irgi vertina savo nuopelnus su tinkamu saiku. Bet norėčiau vis dar tikėtis“, – feisbuke antradienį rašė premjerė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite