Angle down Atgal

Kybartuose paminėtas Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos 50-ies metų jubiliejus

Gegužės 28-ąją Kybartuose paminėtas Lietuvos Katalikų Kronikos 50-ies metų jubiliejus. 

Po šv. Mišių Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčioje kybartiečiai ir miestelio svečiai buvo pakviesti dalyvauti menininko Vido Cikanos sukurto paminklo atidengimo ir pašventinimo ceremonijoje. Kybartų parapijai priklausiančiame sklype iškilo nuostabi meninė kompozicija „Jėzus su vaikais“, kurią pašventino kardinolas Sigitas Tamkevičius, SJ. Paminklo pašventinimo ceremonijoje Kybartų klebonas Jonas Cikana padėkojo visiems, kurie įvairiomis medžiagomis bei darbu prisidėjo prie to, kad ši meninė kompozicija atsirastų. Renginyje taip pat dalyvavo Kybartų seniūnas Romas Šunokas, Vilkaviškio meras Algirdas Neiberka, Vilkaviškio dekanas Virginijus Gražulevičius, vyskupas Rimantas Norvila ir kt.

Meninės kompozicijos-paminklo autorius Vidas Cikana padėkojo Kybartų seniūnui, miesto bendruomenei, kurie sutelkė visas pajėgas, kad darbai vyktų sklandžiai: „Noriu pasakyti, kad iki galo šios kompozicijos nepavyko išpildyti ir dėl laiko stokos, ir dėl sveikatos, todėl dabar tarsi atlieku išpažintį ir noriu pasakyti, kad tai, ko trūksta, neabejotinai, atsiras“.

Po iškilmingos paminklo pašventinimo ir atidengimo ceremonijos Kybartų kultūros centre vyko konferencija, kurioje pirmasis savo pranešimą skaitė kardinolas Sigitas Tamkevičius, SJ. Tuo pat metu parapijos salėje vaikams buvo pristatyta vaikiška knygelė „Slaptos knygos istorija“. Iškart po konferencijos šventės dalyviai susibūrė Eucharistinio Išganytojo bažnyčioje, kurioje nuostabų koncertą dovanojo Kybartų KC pučiamųjų instrumentų orkestras.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite