Kristinos Radzevičienės nuotr.
Angle down Atgal

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija mini įstaigos 110-ies metų jubiliejų

Balandžio 8 d. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos aktų salėje vyko minėjimas-edukacinė popietė „Atrandu mokyklą iš naujo“, kuri buvo skirta įstaigos 110-ies metų jubiliejui.

Gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius pasveikino visus susirinkusius, kuriuos renginio pradžioje pakvietė tylos minute pagerbti kare Ukrainoje žuvusius žmones. Gimnazijos direktorius akcentavo, kad 110-ies metų jubiliejų papuoš ir dar vienas renginys, kuris vyks gegužės 6 d. Kybartų kultūros centre. Koks jis bus, pasak direktoriaus, dar nėra iki galo aišku, tačiau jis skirtas visai Kybartų bendruomenei.

Direktorius S. Spangevičius kvietė prisiminti gimnazijos istoriją, akcentuodamas pagrindinius jos momentus: „1912-ais metais buvo atidaryta rusiška Caraičio Aleksejaus Virbalio berniukų gimnazija. Dar viena svarbi data yra 1919 m., nes tuo metu buvusioje Kybartų klebonijoje „Žiburio“ draugija įkūrė vidurinę mokyklą, išaugusią į gimnaziją. Prisimikime ir 1992-uosius metus, kuomet mokyklai vadovavo ir čia, salėje esantis gerbiamas Juozas Jurkynas“, – kalbėjo gimnazijos direktorius.

S. Spangevičius taip pat priminė apie ilgą ir nelengvą laikotarpį, mat nuo 1996 m. dėl avarinės būklės buvo uždarytas taip vadinamas „raudonasis“ pastatas, todėl mokykla pradėjo dirbti dviem pamainom. 2002 m. mokykla reorganizuota į dviejų pakopų vidurinę mokyklą. Gimnazijos direktorius džiaugėsi, kad 2011- tais metais buvo sėkmingai įgyvendinta energijos taupymo programa. Na, o 2006-tais metais įvyko ilgai lauktas momentas – galutinai renovuotas „raudonasis“ pastatas.

„Džiaugiuosi, kad mokinių ir mokytojų skaičius išlieka pakankamai stabilus, o mokyklą puošia ir praturtina edukacinės erdvės: istorijos centras, garso įrašų studija, gimnastikos salė, lauko klasė, dailės studija, mitybos kabinetas, fitneso salė. Gabūs mokiniai kasmet skatinami ne tik stipendijomis, bet ir įsteigtomis premijomis. Kartu su mokiniais ir mokytojais bei tėveliais, viliuosi, kad kartu sėkmingai sieksime užsibrėžtų tikslų ir nepamiršime minties, kad tikras dosnumas ateičiai – viską atiduoti dabarčiai“.

Edukacinės popietės-minėjimo metu gimnazijos administraciją, mokytojus bei svečius savo muzikiniais pasirodymais, meninėmis kompozicijomis džiugino Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite