Angle down Atgal

Kybartietis Paulius: tikiu, kad gerumas grįžta gerumu

Naujienų platformos Etaplius.lt redakciją pasiekė žinia apie jaunuolį, kuris užsiima geranoriška veikla, siekiančia padėti žmonėms, mainais į jų šypseną. Vaikinas, Paulius Norvilaitis, jau kiek daugiau nei du metus vykdo įvairiausius projektus. Pats yra sėkmingos iniciatyvos „Pauliaus Projektai“ įkūrėjas, kurios dėka ne vienam žmogui buvo ištiesta pagalbos ranka.

„Esu Paulius, kilęs iš Kybartų. Miestelio, rodos, pasaulio pakrašty. Nors iš čia kilo ir Inga Valinskienė, Laima Lapkauskaitė ir net garsusis Edgaras Montvydas. Esu kol kas tik jaunas vaikinas, trokštantis savo darbais, užsispyrimu, idėjomis pagerinti pasaulį. Esu kūrybinės grupės „Pauliaus projektai“ įkūrėjas, idealistas, siekiantis suteikti gražių akimirkų vargingai gyvenantiems. Jei pasidomėtumėt mano veikla, viską darau dėl kitų, sau pasilieku tik tobulėjimą, patirtį, viltį, jog einu teisingu keliu. Nes tikiu, kad gerumas grįžta gerumu!“, - save su šypsena pristato pašnekovas.

Paprašius papasakoti apie sėkmę pradedant savo veiklą, Paulius suabejoja ar ji iš tikrųjų buvo tokia sunki.

„Aš visada nuo vaikystės buvau tas vaikas, kur manęs buvo visur pilna ir tiesiog projektuose išreiškiu savo mintis ir idėjas. Noriu visiems padėti ir visada po kiekvieno projekto, kai žmogus nori man padėkoti aš jį sustabdau ir sakau: „man jūs nedėkokit, jūs gyvenime sutiksit tokį žmogų kuriam reiks pagalbos – jūs jam padėkite ir tai bus man didžiausia padėka“. Ar man buvo sunku? Gal, kad nemanau, nes mane gyvenimas suvedė su tais žmonėmis, kurie padėjo labai daug“, - pasakojo Paulius.

Anot jo, pirmasis projektas turėjo tris rėmėjus, o dabar jų net virš dvidešimt. Mat žmonės nori daryti gerus darbus, dažniausiai užtenka tik prakalbinti. Nors būna ir tokių akimirkų, kad kai kurie bijo viešintis, nors ir sutinka padėti. „Jie bijo ką žmonės apie juos pagalvos“, - sakė Paulius.

Jaunuolis prisiminęs projekto įgyvendinimo pradžią juokiasi, nes jam šie įspūdžiai buvo gana keisti. „Kaip vaikas gali vadovauti visai komandai?“, - sakė jis. Iniciatoriui tuo metu buvo tik 16 metų, vis kažkam tai užkliūdavo, tačiau panašu, kad darbai patys kalba už save.

„2018 metai Lietuvai ypatingi, nes prieš 100 metų Lietuvos istorijos pamatuose buvo padėtas pirmasis kertinis nepriklausomos valstybės akmuo. Kiekvienas Lietuvos kampelis paminėjo 100-ąją Vasario 16-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tad mano idėja – dar viena dovana Lietuvai. Kadangi 2018 m. gimę vaikai jau dabar liaudyje pusę lūpų vadinami „šimtmečio vaikais“, sumaniau įamžinti tris besilaukiančias ir būtent šiais metais gimdysiančias mamas. Vietą taip pat rinkomės neatsitiktinai, norėjosi įamžinti jas Lietuvos miškų ir ežerų fone, ypatingame Lietuvos kampelyje - Vištytyje. Moterų apranga - tai trys Lietuvos vėliavos spalvos. Idėja gimė mano galvoje, tačiau smagu ir džiugu, jog ją įgyvendinti man padėjo puikūs žmonės, kuriems nuoširdžiai dėkoju. Tai buvo pats pirmasis mano darbas paskui jau išdrįsau padaryt labdaringa projektą taip ir prasidėjo viskas“, - teigė Paulius.

Panašu, kad vykdomi projektai tampa vienas už kitą sėkmingesni. Vienas iš paskutinių nuoširdžiai pradžiugino du žmones – Paulius bendradarbiaudamas su viena iš vairavimo mokyklų suteikė galimybę įsigyti vairuotojo pažymėjimus.

„Informacija apie mūsų ir vairavimo mokyklos kartu kuriamą projektą socialiniuose tinkluose pasirodė prieš keletą mėnesių. Projekto metu dviems laimingosioms buvo padovanoti kursai ir suteikta galimybė įgyti vairuotojo pažymėjimą, kuris šio laikmečio žmogui yra ypatingai reikalingas, nes suteikia galimybę patogiau judėti, keliauti ar susirasti darbą. Laimingąsias išrinkome vadovaudamiesi principu „toms, kurioms labiausiai reikia pagalbos, postūmio, paskatinimo“, toms, kurios svajoja, nori, bet lankyti vairuotojų kursų neleidžia jų finansinė padėtis. Buvo pasirinktos dvi moterys, viena jaunutė panelė, kita dviejų vaikų mama, kurios siekis - susirasti darbą. O juk sako svajok garsiai ir svajonės išsipildys! Visada atsiras žmonių, kurie padės jas išpildyti! Džiaugiuosi šio projekto rezultatais ir ,manau, jog mums pavyko. Noriu padėkoti Vilkaviškio vairavimo mokyklai, direktoriui Andriui Bindokui už padovanotus vairavimo kursus. Mokytojoms už nuoširdumą ir visokeriopą pagalbą, įgyvendinant projektą. Vairavimo kursų laimėtojoms, kurios stropiai mokėsi ir džiugino mus savo rezultatais, užsidegimu ir noru tobulėti. Širdyje gera. Smagu, jog pavyko įgyvendinti puikią idėją. Ačiū visiems“, - sakė Paulius.

Lieka tik pasidžiaugti, kad mūsų šalis turi tokius sąmoningus ir dorus piliečius, kurie tiki, kad gerumas gali grįžti gerumu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite