Angle down Atgal

Kūrybinės dirbtuvės su Aušra Kiudulaite Rėkyvos filiale

Rugsėjo 29, spalio 1 ir spalio 4 dienomis Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7) organizavo kūrybines dirbtuves su tapytoja, grafikos dizainerė, knygų iliustruotoja Aušra Kiudulaite.

Kūrybinėse dirbtuvėse, kurios organizuotos įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių savivaldybės dalinai finansuotą projektą  „Biblioteatras: knygos, virstančios realybe“, dalyvavo Biržų lopšelio-darželio „Drugelis“ trečia grupė (auklėtoja Neringa Butkutė), Šiaulių lopšelio-darželio „Bangelė“ „Peliukų“ grupė (auklėtoja Rasa Kildonavičienė) ir Šiaulių miesto vaikų globos namų auklėtiniai.

Apie autorę

Aušra Kiudulaitė – tapytoja, grafikos dizainerė, knygų iliustruotoja. Ilgą laiką dirbo grafikos dizainere įvairiose reklamos agentūrose. 2015 m. laimėjo Lietuvos kultūros instituto organizuotą konkursą vykti į Tarptautinę Bolonijos vaikų knygų mugę, tais pačiais metais pelnė antrą vietą Tarptautiniame iliustracijų konkurse „Womaninovation“ Italijoje. 2016 m. pasirodžiusi pirmoji Aušros Kiudulaitės iliustruota paveikslėlių knyga „Laimė yra lapė“ (tekstas Evelinos Daciūtės, pelnė daugybę apdovanojimų: „Knygos meno“ konkurso diplomą už gražiausią metų knygą vaikams (2017), Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus Domicelės Tarabildienės premiją už gražiausią metų knygą (2017), Talino iliustracijų bienalės diplomą (2017), įtraukta į „IBBY Honour List 2018“, į White Raven katalogą, paskelbta 2017 m. Metų knyga vaikams „Metų knygų rinkimų 2017“ akcijoje. Pagal knygą pastatyti net du spektakliai visai šeimai: „Laimė yra lapė“ (rež. Mantas Verbiejus, vaidina Daiva Rudytė ir Paulius Valskevičius) ir „Labas, Lape!“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras, rež. Eglė Kižaitė). 2017 m. pasirodė antroji Aušros Kiudulaitė iliustruota knyga „Draugystė ant straublio galo“ (teksto autorius Marius Marcinkevičius).

Kūrybinio proceso įrankis – žirklės

„Kaip manote – kaip dailininkai kuria savo darbus“ – visuose užsiėmimuose klausia vaikų A. Kiudulaitė – „žinoma, kad pieštuku arba flomasteriais“ – atsako vaikai. Pasirodo, dalininkė savo iliustracijas kuria žirklių pagalbą, šį procesą pademonstravo ir edukacijų dalyviams. „Dabar užsimerkite ir įsivaizduokite lapę“ – visi vaikai taip ir padarė, savo mintyse įsivaizdavo lapę. Tada, vaikams atsimerkus autorė iškirpo E. Daciūtės knygos „Laimė yra lapė“ vieną iš pagrindinių veikėjų – lapę.

Pasigaminkime laimingą laputę

Rugsėjo 28 d. A. Kiudulaitė virtualiai bendravo su Biržų lopšelio-darželio „Drugelis“ trečios grupės auklėtiniais (auklėtoja Neringa Butkutė), prieš užsiėmimą dalininkė pateikė vaikams užduotį – pasigaminti laputę, užduotis buvo pateikta su visais žingsniais. Susitikimo metu vaikai šiltai priėmė virtualų svečią, noriai klausėsi E. Daciūtės knygos „Laimė yra lapė“ pristatymo, taip pat noriai pademonstravo savo laputes. Autorė perskaitė jiems ir kitą savo iliustruotą knygą „Draugystė ant straublio galo (autorius Marius Marcinkevičius), kurios vaikai taip pat klausėsi labai susidomėję. „O ar  žinote kaip vadinu vaikus, kurie skaito paveikslėlių knygas? “ klausia autorė, vaikai susidomėję laukdami atsakymo, sužinojo, kad jie yra mažieji vartytojai. Darželio ugdytiniai užmezgė draugišką ryšį su lape, kadangi bendravo ir su knygos autore bei iliustratore, be to ir patys pasigamino po laputę!

Kūrybinės muses dirbtuvės

Spalio 1 d. įvyko susitikimas su lopšelio-darželio „Bangelė“ „Peliukų“ grupe (auklėtoja Rasa Kildonavičienė). Šį kartą vaikai kalbėjo apie pačios autorės parašytą knygą „Maksas ir 92 musės“, kurioje pasakojama, kaip šuniukas Maksas kiekvieną vasaros dieną susiranda po vieną naują draugę – musę! Taigi pirmiausia autorė prisistatė pati ir pristatė savo knygeles, apie kurias vaikai taip pat klausėsi labai susidomėję, po to laukė kūrybinė dalis – vaikai patys pasigamino knygos veikėją – popierinę lėlę-musę, su kuria vėliau vaidins bibliotekos teatro erdvėje! Vaikai turėjo nuotaikingą, smagų ir spalvingą rytmetį, o pažintis su Maksu ir musėmis praėjo labai smagiai!

Laimė ant popieriaus lapo

Susitikime su Šiaulių vaikų globos namų auklėtiniais A. Kiudulaitė taip pat pristatė knygą „Laimė yra lapė“ ir net išdavė paslaptį! Pasirodo, kad dramblys, esantis toje knygoje atkeliavo iš kitos dailininkės iliustruotos knygos „Draugystė ant straublio galo“! Taip pat užsiminė, kad knygos priešlapiuose yra vaikų mintys apie laimę ir kas tai yra, pvz:  „Laimė, kai sekasi“; „Laimė yra dainuoti“; „Laimė yra iškeliauti ir sugrįžti“; „Laimė yra mano katė“. Autorė taip pat paklausė ir vaikų, kas jiems yra laimė: „Laimė tai krepšinio kamuolys“; „Laimė tai skanus maistas“, „Laimė tai pats gyvenimas“ „Laimė tai sveikata“. Kai aptarė laimės sąvoką, vaikai gavo užduotį – įsivaizduoti pačią laimingiausią gyvenimo dieną ir pavaizduoti ją iš spalvoto popieriaus skiaučių. Vaikai tiktai žirklėmis iškarpė laimingus spalvų derinius bei laimingas savo dienas! Vaikai tikrai turėjo šiltą ir jaukų susitikimą ir taip pat džiaugiasi pažintimi su lape.

Taigi, vaikai susipažino su A. Kiudulaitės rašytų ir iliustruotų knygų veikėjais bet turėjo galimybę prisidėti prie kūrybinio proceso! Ateityje sukurtų darbelių dar prireiks ir jie bus naudojami bibliotekos teatro erdvėje!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite