Angle down Atgal

Kultūros naktyje – jaunieji šalies muzikos talentai

Jau trečiąją Kultūros naktį iš eilės LDK Valdovų rūmuose M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas rengia jaunųjų šalies muzikos talentų koncertą. Jo metu vienoje vietoje galima išgirsti fondo globojamus stipendininkus bei pripažinimą Lietuvoje ir užsienyje jau pelniusius fondo alumnus – vyresnės kartos muzikus.

Šiemet fondas pristato koncertą „Talentų menė“, kurio scena patikėta septyniems perspektyviems jauniesiems muzikams, 2015–2016 metais tapusiems fondo stipendininkais.

Maestro Mstislavo Rostropovičiaus vardo fondo globotiniai Liudvikas Račys (fortepijonas), Jonas Vozbutas (akordeonas), Rokas Makštutis (klarnetas), Kasparas Mikužis (fortepijonas), Amelija Lapinskaitė (klarnetas), Kristijonas Megelinskas (fortepijonas) ir Simonas Miknius (fortepijonas) – jaunieji talentai dar tik žengiantys profesionalios karjeros link, tačiau jau pelnę ne vieną reikšmingą tarptautinį apdovanojimą, koncertavę tokiose prestižinėse Europos vietose kaip Berlyno filharmonija ar Paryžiaus Luvras. Šiam ypatingam koncertui jaunieji atlikėjai rengia specialią programą, kurioje skambės garsūs E. Griego, P. Čaikovskio, F. Liszto, F. Chopino, G. Tartini, H. Rabaud ir kt. kompozitorių kūriniai.

„Kiekvienas koncertas ypač tokioje ypatingoje Vilniaus vietoje kaip Valdovų rūmai jauniesiems atlikėjams visuomet yra ypatingas įvykis. Tai jų sunkaus darbo, psichologinio pasiruošimo ir nepaprastų gabumų įvertinimo šventė. Labai džiugu, kad šie jauni talentai yra pastebimi festivalių organizatorių ir gali parengti išties aukšto profesionalumo koncertus. Kita vertus, norisi pasidžiaugti ir publika, kuri gausiai juos lanko ir taip šiltai palaiko jaunuosius, – kalbėjo M. Rostropovičiaus fondo direktorė Agnė Kažimėkaitė. – Šiemet nusprendėme sceną patikėti atlikėjams, į fondo globojamų talentų gretas įsiliejusiems vėliausiai. Nuostabu klausyti, kaip vaikai scenoje sukuria visiškai nevaikiškus dalykus ir atlieka sudėtingiausius kūrinius.“

Per 14 veiklos metų M. Rostropovičiaus įkurtas labdaros ir paramos fondas išugdė ir globojo daugiau nei 100 jaunųjų scenos artistų, kurių aštuoniolika fondo stipendijas gauna šiemet. Jaunieji atlikėjai, padedami fondo, plėtoja savo muzikinę karjerą dalyvaudami konkursuose, meistriškumo pamokose, koncertuodami solo ir su orkestrais garsiausiose Lietuvos ir užsienio scenose.

Koncertas „Talentų menė“ vyks birželio 16 d. 18–19 val. Valdovų rūmų Renesansinėje menėje. Įėjimas nemokamas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite