Angle down Atgal

Kultūros ministerijoje – apie senojo pašto ateitį

Kultūros ministerijoje aptarti artimiausi žingsniai siekiant naujam gyvenimui prikelti istorinį senojo Klaipėdos pašto pastatą.

Susitikime, kuriame dalyvavo ministras Simonas Kairys, viceministrai Rimantas Mikaitis, Vygintas Gasparavičius, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, patikinta, kad Kultūros ministerija neatsisako ketinimų įsigyti nebenaudojamą Klaipėdos pašto pastatą iš AB „Lietuvos paštas“ bei siekti, kad pastatas būtų įveiklintas.

„Buvo išties pozityvus susitikimas, džiugu, kad ministerija nuosekliai laikosi pasirinkto vertybinio kurso. Sulaukiau informacijos, kad Klaipėdos pašto pastato įsigijimui jau suplanuotos lėšos, kurias, tikėkimės, Seimas patvirtins ateinančių metų biudžete. Be abejonės, tokio objekto sutvarkymui, paruošimui tolimesniam gyvenimui bei eksploatavimui, reikalingas rimtas dėmesys, taip pat ir finansai. Susitikime buvo įvardinta būtinybė kreiptis į struktūrinius fondus dėl paramos – tai yra neišvengiama ir tai bus daroma“, – po susitikimo sakė meras Vytautas Grubliauskas.

Anot mero, šiandien dar per anksti kalbėti apie tikslius galutinius sprendinius, kaip visas  mechanizmas veiks, tačiau ministerijos pozicija miesto atžvilgiu yra labai geranoriška. Jau ateinančių metų pradžioje, sausio – vasario mėnesį, pasak mero, ir miestas turės išreikšti savo principinę poziciją dėl dalyvavimo procese.

„Apsisprendus siekti pastato atgaivinimo kartu su ministerija, miestui teks garbė, o tuo pačiu atsakomybė ir rūpestis dėl pastato įveiklinimo, kuris atlieptų ir Kultūros ministerijos viziją, ir miesto lūkesčius, atitiktų ir Europos Sąjungos fondų paramos panaudojimo reikalavimus“, – sako meras.

Prieš kelis mėnesius buvo baigta ir pristatyta Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių studija. Pagrindinė studijos rekomendacija – Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia būtų įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojantis į pažangios ateities visuomenės ugdymą. Galimybių studiją Vyriausybė buvo pavedusi parengti Kultūros ministerijai. Studijos parengimą koordinavo viešoji įstaiga „Idėjos miestui“. Perėmus turtą iš AB „Lietuvos paštas“ ir sutvarkius objektą rekomenduojama Klaipėdos miesto savivaldybei tapti pagrindiniu komplekso operatoriumi ir veiklų vykdytoju.

Šiuo metu taip pat vyksta Klaipėdos centrinio pašto komplekso pripažinimo valstybinės reikšmės kultūros paminklu procedūros, įtraukiant kompleksą į Valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite