Angle down Atgal

Kryžių kalne pastatytas kryžius už Ukrainos laisvę

Gegužės 15 d., sekmadienį, Kryžių kalne buvo iškilmingai pašventintas ir pastatytas kryžius, skirtas ukrainiečių tautai. Šis iškilmingas ir jautrus renginys, surengtas Šiaulių rajono Ginkūnų gyventojo Giedriaus Čekanausko, priglaudusio ukrainiečius savo namuose, iniciatyva su bičiulių, kaimynų pagalba nepaliko nei vieno abejingo. Iškilmėse dalyvavęs Jo ekscelencija Šiaulių vyskupijos vyskupas Eugenijus Bartulis pakvietė visus bendrai maldai ir pašventino kryžių, ceremonijoje dalyvavo Šiaulių vyskupijos kancleris Rimantas Žaromskis.

Daugybė žmonių, tarp jų ir patys ukrainiečiai, dėl karo Ukrainoje atvykę į Lietuvą, norėdami pagerbti Ukrainos tautą, kovojančią už savo šalies ir visų mūsų laisvę, susirinko Kryžių kalno papėdėje. Iškilmes pradėjo Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas Linas Balandis, dirigentas Povilas Vanžodis). Skambėjo Lietuvos ir Ukrainos himnai, giesmės „Tyli malda“ ir „Tėve mūsų“ lietuvių bei ukrainiečių kalbomis.

Gražią programą paruošė mokytoja iš Ukrainos Tatjana Čebanenko su savo mokinėmis. Skambėjo posmai ukrainiečių kalba.

Iškilmingą ir prasmingą šventę organizuoti padėjo Šarūnas Čekanauskas, Eglė Čelutkienė, Ginkūnų kultūros centras, Ginkūnų bendruomenė, Ginkūnų seniūnija.

Šventę vedė Ginkūnų bendruomenės pirmininkė Zita Urbietienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite