Salantų regioninio parko direkcijos nuotr.
Angle down Atgal

Kretingos rajone plinta nauja grybų rūšis

Kretingos rajone plinta nauja grybų rūšis – Arčerio tinklagrybis (Clathrus archeri) arba velnio pirštai. Tai Lietuvai nauja grybų rūšis, kuri atkeliavo iš tolimosios Australijos ir Naujosios Zelandijos su importuojama avių vilna, o tolimesnis plitimas Europoje siejamas su sodinukų, medienos mulčo prekyba. Minijos kraštovaizdžio draustinyje šiemet rasta jau antra jo radavietė nuo 2011 m.

Ši grybų rūšis pasižymi išskirtine išvaizda bei kvapu, primenančiu dvėseną, todėl jo sporos lengvai išnešiojamos maitėdžių vabzdžių. Arčerio tinklagrybis — saprotrofinė (maitinasi negyvos medienos atliekomis) grybų rūšis, todėl didesnės žalos aplinkai ji nedaro.

Manoma, kad Arčerio tinkalgrybis Lietuvoje nesugeba peržiemoti, todėl žiemą žūsta, bet vis dažnesni radimo atvejai ir šylantis klimatas leidžia daryti prielaidą, kad Lietuvoje Arčerio tinklagribis gali plisti iš vietoje išaugusių grybų.

Todėl būtume labai dėkingi jei praneštumėte Salantų regioninio parko direkcijai apie Arčerio tinklagrybio radimo atvejus. Pateikdami informaciją nurodykite tikslią radimo vietą, datą bei grybo fotografiją. Ši informacija yra labai naudinga stebint šių grybų plitimą mūsų šalyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite